Zamknij

Z Kujaw do Tokio. W Japonii mamy swoją regionalną reprezentację

09:16, 20.07.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

W piątek rozpoczną się przeniesione z 2020 roku Igrzyska Olimpijskie w japońskim Tokio. Tego dnia planowana jest ceremonia otwarcia, a także eliminacje w konkurencjach wioślarskich. Sporty wioślarskie to z kolei te, w których reprezentacja naszego regionu jest najsilniejsza.

Lista olimpijczyków według klubów

RTW Lotto Bydgostia (wioślarze)

-Monika Chabel
-Joanna Dittmann
-Maria Wierzbowska

-Mateusz Biskup

-Mikołaj Burda

Zawisza Bydgoszcz

- Marika Popowicz-Drapała – sztafeta 4x100 metrów

- Klaudia Breś – strzelectwo sportowe

- Aneta Stankiewicz – strzelectwo sportowe

- Michał Szpakowski – wioślarz w czwórce bez sternika

- Helena Wiśniewska – kajakarstwo K4 500 i K1 200

- Adrianna Sułek – siedmioboistka – mistrzyni Europy do lat 23

- Bartłomiej Adamus – podnoszenie ciężarów 96 kg.

- Paweł Wojciechowski – skok o tyczce

- Gabriela Sasnal – gimnastyka sportowa

BKS Bydgoszcz

- Iga Baumgart-Witan – bieg na 400 metrów oraz sztafety
- Kinga Gacka – sztafeta 4x400 metrów

Gopło Kruszwica
-Jerzy Kowalski - wioślarstwo

- Artur Mikołajczewski  wioślarstwo

W sztafecie 4x400 metrów mężczyzn - Jakub Krzewna zawodnik AZS Poznań, przez lata związany z klubem LIUKS Kruszwica.

Pełny skład reprezentacji Polski:

K O B I E T Y

100 m
Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)

400 m
Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz)
Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław)
Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)

800 m
Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice)
Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa)
Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów)

1500 m
Martyna Galant (OŚ AZS Poznań)

100 m ppł
Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków)
Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa)

400 m ppł
Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

3000 m z przeszkodami
Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo)
Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań)

maraton
Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn)
Angelika Mach (AZS UMCS Lublin)
Karolina Nadolska (KU AZS UAM Poznań)

wzwyż
Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)

kula
Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok)
Paulina Guba (AZS UMCS Lublin)

oszczep
Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki)

młot
Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin)
Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)
Anita Włodarczyk (AZS AWF Katowice)

4x100 m
Swoboda
Skrzyszowska
Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła)
Marlena Gola (KS Podlasie Białystok)
Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice)
Paulina Paluch (AZS AWF Warszawa)
Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

4x400 m
Baumgart-Witan
Kaczmarek
Święty-Ersetic
Dominika Baćmaga (AZS AWF Warszawa)
Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz)
Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin)
Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)
Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

4x400 m - mieszana
Baumgart-Witan
Kaczmarek
Święty-Ersetic
Baćmaga
Gacka
Hołub-Kowalik
Kiełbasińska

chód na 20 km
Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec)

M Ę Ż C Z Y Ź N I

400 m
Karol Zalewski (AZS AWF Katowice)

800 m
Mateusz Borkowski (RKS Łódź)
Patryk Dobek (MKL Szczecin)
Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin)

1500 m
Lewandowski
Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)

110 m ppł
Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)

maraton
Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek)
Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław)
Adam Nowicki (MKL Szczecin)

tyczka
Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
Paweł Wojeciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

kula
Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn)
Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała)

dysk
Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)
Bartłomiej Stój (KU AZS Politechniki Opolskiej)

młot
Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice)
Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok)

oszczep
Marcin Krukowski (KS Warszawianka)
Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk)

dziesięciobój
Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)
4x400 m
Zalewski
Kajetan Duszyński (AZS Łódź)
Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz)
Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa)
Jakub Krzewina (OŚ AZS Poznań)
Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź)
Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa)
Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań)

4x400 m - mieszana
Zalewski
Duszyński
Grzegorzewicz
Kowaluk
Krzewina
Rzeźniczak
Suwara
Zimny

chód na 20 km
Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe)

chód na 50 km
Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec)
Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola)
Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej)

[ZT]16924[/ZT]

[ZT]16921[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

??????

0 1

Ewa Swoboda? PRZECIEŻ NIE JEDZIE ! 11:20, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Co ? Ja nie jadę ? Właśnie że jadę. 12:01, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%