Zamknij

W Kruszwicy obchodzili Światowy Dzień Fair Play [ZDJĘCIA]

08:45, 08.09.2021 | DJ

7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Polski Komitet Olimpijski aktywnie włączył się do promowania tego dnia.

Placówka MOW w Kruszwicy nosząca imię Polskich Olimpijczyków również przyjęła zaproszenie i zorganizowała „Bieg Fair Play PKOL” rozpowszechniając tym samym etykę w sporcie i życiu, wychowanie młodzieży przez sport i uczciwą  grę. Sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii.

W piękne, słoneczne przedpołudnie kilkanaście wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy wystartowali z „Cypla” na Półwyspie Rzępowskim  w kierunku mety usytuowanej pod Mysią Wieżą w Kruszwicy. Z uśmiechem na ustach wszyscy biegacze dotarli do celu, a tam Dyrektor Ilona Dybicz czekała z pamiątkowymi dyplomami, „Magazynami olimpijskimi” oraz słodyczami. Oczywiście był też czas na pamiątkowe zdjęcia i spacer do ośrodka. Organem Prowadzącym Ośrodek jest Powiat Inowrocławski.

MOW Kruszwica

[ZT]17444[/ZT]

[ZT]17439[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%