Zamknij

Kluby sportowe z dofinansowaniami. Wśród nich klub z Kruszwicy [ZDJĘCIA]

00:28, 22.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd województwa przekazuje pieniądze na rozwój karier młodych sportowców. Na organizację szkoleń i obozów klubowych trafi w tym roku ponad 1,6 miliona złotych z budżetu województwa. Dziś (20 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie przedstawicielom klubów sportowych wręczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz radni województwa Robert Malinowski i Jacek Gajewski. Wśród organizacji  z dotacją znalazło się Kruszwickie Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe Kruszwica.

- W 2022 roku postanowiliśmy zwiększyć o prawie pół miliona złotych dofinansowanie na pracę szkoleniową w klubach. Sport to ciężka praca. Dodatkowe środki finansowe pomagają w rozwoju, jednak to przede wszystkim silne motywowanie powoduje, że młodzi chcą ćwiczyć i osiągać sukcesy  – mówiła podczas dzisiejszego spotkania członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Pomoc w wysokości 162 miliona złotych otrzymały 92 kluby sportowe w całym regionie.

Środki trafią m.in. na organizację obozów i wyjazdów treningowych młodych łuczników, łyżwiarzy, koszykarzy, siatkarzy, piłkarzy, bokserów, pływaków, kajakarzy, ciężarowców i lekkoatletów, a także trenujących sztuki walki.

[ZT]20896[/ZT]

[ZT]20889[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%