Zamknij

Podsumowanie rundy jesiennej w niższych ligach w piłkarskim regionie

07.11, 30.11.2022 KPZPN Aktualizacja: 07.11, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

27.11.2022 roku zostały rozegrane ostatnie mecze A-klasy w województwie Kujawsko-Pomorskim. Zespoły klasy B zakończyły rundę jesienną nieco wcześniej. Sprawdźmy jak radziły sobie drużyny z niższych lig. Kto jest pretendentem do awansu, a kto zacznie rundę wiosenną od walki o utrzymanie? Zapraszamy do krótkiej analizy.

Klasa A, grupa Bydgoszcz I

Trzeba przyznać, że dawno nie było tak mocno obsadzonej grupy A-klasowej. Dwa zespoły rezerw 3-ligowych zespołów, czyli Zawiszy Bydgoszcz i Unii Solec Kujawski, rezerwy IV-ligowej Wdy Świecie oraz solidnie wzmocniony Tarpan Mrocza. To właśnie ci ostatni są samotnym liderem tabeli. Zawodnicy Tarpana wygrali 13 z 14 meczów i zaliczyli jeden remis. Bilans bramek: 58-9. Imponujący wynik. Gracze z Mroczy zgromadzili 40 punktów i mają przewagę 10 oczek nad drugą Spartą Przysiersk. Od pozycji 2-4 mamy spory ścisk. Po 30 punktów mają w/w Sparta oraz Zawisza II Bydgoszcz. 29 oczek zebrała Unia II Solec Kujawski. Patrząc na dół tabeli, możemy zaobserwować dwie drużyny, które niestety tej rundy nie mogą uznać za udaną. Victoria Koronowo oraz Kamionka Kamień Krajeński mają po 2 punkty, co bardzo przybliża te drużyny do spadku.

Klasa A, Grupa Bydgoszcz II

Liderem po 13. Kolejkach jest Cukrownik Tuczno. 31 punktów, 9 zwycięstw, 4 remisy, 0 porażek. Bilans bramkowy 26-9. Bardzo solidny wynik. Zawodnicy Cukrownika odskoczyli na 6 punktów reszcie tabeli. Pogoń za liderem prowadzą aż trzy drużyny. Spójnia Białe Błota (25 pkt.), AF Brzoza (24 pkt.) oraz Pogoń II Mogilno (24 pkt.). Sporym zaskoczeniem jest słabsza postawa Szubinianki Szubin, która w zeszłym sezonie była wysoko, a aktualnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Tylko 4 punkty uzbierało Zagłębie Piechcin, które traci do BOSiRu Barcin aż 8 punktów. Walka o awans i utrzymanie na pewno będzie zacięta!

Klasa A, Grupa Toruń

O ile w dwóch grupach bydgoskich mamy wyraźnych liderów, to w A-klasie toruńskiej ciężko postawić kogoś w roli faworyta do awansu. Po 13. Kolejkach prowadzi Gol Brodnica z 31 punktami. Brodniczanie legitymują się bilansem 10 zwycięstw, 1 remisu oraz 2 porażek. Drugi jest Flisak Złotoria (29 punktów), a trzeci Pogrom Zbójno (28 punktów). Czwarte miejsce zajmuje Cyklon Kończewice z 27 punktami. Te cztery zespoły dzielą zaledwie 4 punkty. Od początku rundy wiosennej dużo pracy czeka Legie Chełmża i Błękitnych Podwiesk. Te dwie drużyny mają najmniej punktów z całej stawki.

Klasa A, Grupa Włocławek

Na fotelu lidera rundy jesiennej rozsiedli się piłkarze Zjednoczonych Piotrków Kujawski (33 pkt.). Mają 7 punktów przewagi nad drugim Mieniem Lipno (26 pkt.) oraz Orłem Służewo (26 pkt.). Pierwszej trójce po piętach depcze Unia Choceń (23 pkt.). Tabelę zamyka Victoria Smólnik z 3 punktami na koncie, która traci do przedostatniego Grotu Kowalki 5 punktów. W tej grupie grają również rezerwy IV-ligowej Tłuchowii Tłuchowo, ale zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli.

Klasa B, Grupy Bydgoszcz

Grup jest aż 5, więc opiszemy je zbiorczo. W grupie Bydgoszcz I trwa walka o awans do A-klasy pomiędzy trzema drużynami. Z 31 punktami liderem jest Fuks Wielowicz, który legitymuje się bilansem 10-1-0. Drugą lokatę zajmuje Victoria Niemcz, która uzbierała tylko oczko mniej. W grze jest również Gwiazda Sypniewo z 28 punktami na koncie. Wiosna zapowiada się ekscytująco. Grupa II jest już nieco mniej zaciekła, ponieważ samodzielnym liderem jest Zryw Wielki Lubień (23 pkt.), który ma przewagę 7 punktów nad Wisłą Nowe (16 pkt.). Stawkę zamyka Gwiazda Bukowiec z 3 punktami na koncie. Grupa III to dominacja MUKS CWZS Bydgoszcz. Młoda ekipa pod wodzą Tomasza Rogóża zdobyła komplet punktów tracąc tylko JEDNĄ! Bramkę. Drugi jest Dąb Potulice, który traci 5 punktów do lidera. W grupie IV liderem jest Sparta Janowiec Wielkopolski z 28 punktami na koncie. Rezerwy IV-ligowej Noteci Łabiszyn zajmują drugie miejsce tracąc tylko dwa oczka do lidera. Stawkę zamyka Grom Ostrowo, który dotąd nie zdobył żadnego punktu tracąc aż 106 goli. V grupa to walka trzech drużyn. Liderem są Czarni Wierzchosławice (24 pkt.), za nimi plasują się Kolorowi Krusza Zamkowa (22 pkt.), a na trzecim stopniu podium plasuje się Orłowianka Orłowo (21 pkt.).

Klasa B, pozostałe grupy

Podokręg toruński ma dwie grupy klasy B. W pierwszej liderem jest Sparta Łubianka, która walczy zaciekle z Kasztelanem Papowo Biskupie. Oba zespoły dzieli tylko jeden punkt. W kontakcie pozostaje również Unislavia Unisław tracąc 4 punkty do Sparty. W grupie drugiej prowadzi Radzynianka Radzyń Chełmiński z 24 punktami na koncie. Tylko punkt mniej ma Drwęca Golub Dobrzyń. Obie drużyny przez wiele lat grały w klasie okręgowej i widać, że chcą jak najszybciej wrócić na podobny poziom. Podokręg Włocławek ma tylko jedną grupę B-klasy, w której gra 8 drużyn. Liderem jest Łokietek II Brześć Kujawski, który uzbierał w rundzie jesiennej 21 punktów. Drugi jest Start Radziejów (18 pkt.), a trzecią lokatę zajmuje Ziemowit Osięciny (15 pkt.).

Runda wiosenna

Nowy rok, nowe rozdanie, więc nie możemy się zbytnio sugerować wynikami na półmetku sezonu. Różnice między poszczególnymi drużynami nie są na tyle duże, żeby kogoś przekreślać w szansach na awans lub spadek. Wraz z rundą wiosenną postaramy się Wam przedstawiać regularnie informacje związane z tym co dzieje się w niższych ligach. Liczymy na Wasze zainteresowanie!

Autor: Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

[ZT]22117[/ZT]

[ZT]22107[/ZT]

[ZT]22080[/ZT]

(KPZPN)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%