W najbliższy weekend, 24 i 25 maja, w Kruszwicy odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 27 państw. Najliczniejsze reprezentacje przyjadą z Włoch i Rumunii (około 60 osób każda). Dla wielu zawodników to pierwszy taki start w życiu i poważny sprawdzian w wioślarskiej karierze.
Międzynarodowe wydarzenie przeprowadzone zostanie na torze regatowym położonym na Jeziorze Gopło. Warto dodać, że Kruszwica gospodarzem tak dużej imprezy jest już kolejny raz. W aspiracji do organizacji wydarzenia wygrała ze stolicą Francji, Paryżem.
Naturalny tor w Kruszwicy zapewnia korzystne warunki do organizacji zawodów tej rangi. Jezioro polodowcowe, otoczone zielenią i osłonięte od wiatru, stwarza bezpieczne i stabilne środowisko do rywalizacji. Klub Wioślarski „Gopło Kruszwica” zlokalizowany bezpośrednio przy brzegu jeziora umożliwia sprawną obsługę zawodników oraz wygodny dostęp do sprzętu.
Wszystkie informacje na temat międzynarodowych zmagań dostępne są na stronie organizatora https://eru19ch2025.com/.
Relację zdjęciową będzie można śledzić w czasie rzeczywistym na stronie Klubu Wioślarskiego "Gopło" Kruszwica oraz fanpage Mistrzostwa Europy Juniorów i portalu MojaKruszwica.pl.
Wioślarze europejskich reprezentacji do Kruszwicy przyjadą już w przyszłym tygodniu.
- Czwartek i piątek (22.05 i 23.05) to tzw. dni treningowe dla zawodników i ratowników Nadgoplańskiego WOPR Kruszwica.
- Piątek to ostatni dzien przygotowań to także spotkania sędziów, sztabów oraz kierowników i losowanie ekip. Wydarzenie uświetni ceremonia otwarcia oraz kolacja narodów.
- W sobotę (24.05) odbędą się m.in. wyścigi w kategoriach: JM4+, JW4+, JM1x, JW1x, JM2-, JW2-, JM2x, JW2x, JM4-, JW4-, JM4x, JW4x, JM8+, JW8+.
- Niedziela (25.05) to drugi i ostatni dzień zmagań. Od rana odbędą się Finały C oraz B. Od 12:00 przewidziano Finały A, a także Ceremonię Zwycięzców i Zakończenia zawodów.
Szczegółowy plan Mistrzostw Europy Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów U-19 to prestiżowe wydarzenie sportowe, przyciągające zawodników i kibiców z całego kontynentu. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w zawodach na miejscu, będą miały możliwość śledzenia transmisji na żywo na stronie World Rowing, obejmującej relację zarówno dla polskiej, jak i międzynarodowej publiczności.
Ceremonia Otwarcia Mistrzostwa Europy Juniorów 2024, Kruszwica, fot. Przemysław Bohonos
Zmiany organizacyjne i utrudnienia
- Parking przy PTTK (ul. Podzamcze) zostanie wyłączony z użytkowania od 22 maja (godz. 7:00) do 26 maja (godz. 9:00). Dostęp do niego będą miały jedynie osoby posiadające oficjalne przepustki mistrzostw.
- Wzgórze Zamkowe oraz Mysia Wieża będą zamknięte dla zwiedzających w dniach 22-25 maja 2025 r.
- Tor regatowy na rzece Warcie i Kanale Bydgoskim (odcinek km 54,50 – km 57,20) będzie nieczynny dla żeglugi podczas zawodów i treningów. Przerwy umożliwiające przepłynięcie wyznaczonych jednostek będą odbywać się wyłącznie w asyście policji.
- Dostęp dla kibiców na trybuny i teren letniska będzie możliwy pieszo, ulicą Popiela od strony Nadgoplańskiego WOPR Kruszwica.
- Parking przy ul. Popiela będzie przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców tej ulicy oraz służb mundurowych.
- W czasie mistrzostw wzmożony nadzór służb mundurowych będzie obowiązywał na lądzie i wodzie.
Plan zamknięcia toru regatowego
- 22 maja 2025 (czwartek) – dzień treningowy
- Zamknięcie toru: 8:00 – 9:30 i 10:00 – 19:30
- 23 maja 2025 (piątek) – dzień treningowy
- Zamknięcie toru: 7:00 – 12:00 i 13:00 – 19:30
- 24 maja 2025 (sobota) – dzień wyścigów
- Zamknięcie toru: 7:00 – 19:30
- 25 maja 2025 (niedziela) – dzień finałów
- Zamknięcie toru: 7:00 – 18:00
[ZT]42258[/ZT]
[ZT]42251[/ZT]
Zygmunt Chmielewski nowym starszym inowrocławskiego cec
Kiedy konkurs na nowego dyrektora szkoły? Bo już czas na zmiany chyba? 😎 mam nadzieję,że nowym dyrektorem będzie najlepsza nauczycielka w szkole prawdziwy fachowiec.
ZWS
07:52, 2025-05-17
Za nami Święto Strażaka w Kruszwicy [ZDJĘCIA]
Fajnie w przyszłości by było by ktoś zadbał i kupił mundury do osób z orkiestry, bo nie ładnie to wygląda, że część jest w mundurach, część w swoim ubraniu a część ma czapki itd. Warto o to zadbać bo mamy fajną orkiestrę strażacką. Trochę to nie bardzo wygląda. Warto inwestować w młodzież.
Strazak
23:17, 2025-05-16
Za nami Święto Strażaka w Kruszwicy [ZDJĘCIA]
Panie "strażaczki"mundury nosi się odpowiednie to nie rewia mody...co niektóre nie byłyście reprezentatywne...tylko ubrane jak do skeczu...Komendancie???
Qwerty
22:36, 2025-05-16
Cukrownia Kruszwica planuje budowę silosu i stacji segr
Proponuje silos pływający na wodzie.
ulala
22:28, 2025-05-16