Zamknij

"Stalowy Anioł" trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy

09:49, 21.11.2020 | DJ

Zarząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego przyznał nagrody w XIV edycji konkursu „Stalowy Anioł”. Przyznano 11 nagród indywidualnych, z czego jedna trafi do Powiatu Inowrocławskiego.

W tym roku po raz pierwszy statuetka ta trafi do Kruszwicy. Za działalność charytatywną, społeczną, w uznaniu za zasługi w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz propagowaniu innowacyjnych form pracy z młodzieżą nagrodę otrzymała Dominika Biały, wychowawca Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy.

Dominika Biały od 2009 roku prowadzi w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym wolontariat. Poprzez angażowanie młodzieży w działalność charytatywną, dobroczynność i otwartość na drugiego człowieka kształtuje się proces uspołeczniania młodzieży przebywającej w placówce. Uhonorowana statuetką „Stalowego Anioła”  Dominika Biały swoją pasją jaką jest działalność wolontarystyczna – i wpływem tejże działalności na resocjalizację nieletnich dzieliła się również wielokrotnie ze studentami podczas ćwiczeń, wykładów a także prelekcji prowadzonych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Wyższej Szkole Gospodarki.

- To dla mnie jedno z najważniejszych wyróżnień. Pragnę jednak podkreślić, że ta nagroda to również zasługa wielu wspaniałych osób z którymi mam okazję na co dzień współpracować. Jestem małym trybem w tej ogromnej machinie dobroczynności. Ze wzruszeniem czytałam napływające rekomendacje, które dały mi jeszcze większą motywację do czynienia dobra. - relacjonuje Dominika Biały.  

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop