Zamknij

Wyniki konkursu z okazji Dnia Flagi w portalach Kujawskiej Grupy Medialnej

23:30, 30.04.2021 | Redakcja

Długopisy, kredki, flagi oraz skoroszyty można było wygrać w najnowszym konkursie z okazji 2 Maja.  Przed internautami postawiliśmy proste zadanie - wskazać dlaczego kochamy Polskę?

Nagrody w konkursie ufundował wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Sama inicjatywa została zorganizowana przez  Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, we współpracy z lokalnymi redakcjami.

Konkurs został zorganizowany w okresie od 23 kwietnia do 29 kwietnia (dla czytelników portalu mojakruszwica.pl) oraz 26 kwietnia do 29 kwietnia (dla czytelników portalu abcjanikowo24.pl).

Łącznie z tych dwóch gmin otrzymaliśmy 89 wiadomości na skrzynkę mailową z czego 87 spełniały kryteria konkursowe. Po weryfikacji nadesłanych odpowiedzi przystąpiono do losowania. Wśród zwycięzców znaleźli się:

1. Jagoda Simińska
2. Patrycja Nyk
3. Hubert Tarnowski
4. Zofia Kowalska
5. Anna Powała
6. Michał Czyżniak


1. Jagoda Simińska

Kocham Polskę za to, że jest moją ojczyzną. Tutaj się urodziłam i wychowałam. Mieszkam na wsi i kocham otaczający mnie krajobraz. Cieszę się, że w mojej ojczyźnie nie panuje żadna wojna, że jest wolność. Zawdzięczamy to swoim rodakom, którzy dzielnie o tą wolność walczyli. Kocham Polskę za tradycje i obyczaje, za życzliwych ludzi. Wierzę, że moje poglądy się nie zmienią mimo, że mam dopiero 11 lat i całe życie przed sobą.

2. Patrycja Nyk

Polskę kocham za to, że jest to kraj w którym się urodziłam jak wielu sławnych i  cenionych Polaków oraz piękny ojczysty język. Kocham Polskę za to, że jest pięknym krajem, który ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, posiadanie przepięknych krajobrazów,  wspaniałe potrawy, które posiadamy w różnych rejonach naszego kraju oraz tradycje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jestem dumna za historię naszej małej ojczyzny oraz symbole narodowe : GODŁO, FLAGĘ I HYMN 

3. Hubert Tarnowski

Polskę kochamy dlatego bo ma ładne krajobrazy i ładną przyrodę. W Polsce jest bardzo dużo miejsc gdzie możemy spotkać wiele, zabytków,  historii związanych z danym im miejscem. Kochamy Polskę za pyszną kuchnię  wspaniałych i znanych ludzi. Kochamy Polskę za to, że tu się urodziliśmy i mieszkamy.

4. Zofia Kowalska

Kochamy Polskę, ponieważ jako wspólny naród mamy własną i piękną historię, tradycje oraz kulturę. Porozumiewamy się wspólnym  językiem, którym możemy mówić sobie miłe słowa. Niepowtarzalne krajobrazy umilają życie i pozwalają nam rozkoszować się ich polskością.

5. Anna Powała
Polskę kocham dlatego, że mogłam się w niej urodzić, jest pięknym krajem, oraz mieszkają tu wspaniali ludzie którymi mogę się otaczać na codziennie. . 

6. Michał Czyżniak

Polska to nasza Ojczyzna, nasz dom. To tutaj żyjemy, ma bogatą kulturę, język i różne obyczaje.  Polskę kocham za krajobrazy i wspaniałych, życzliwych ludzi. Powodem miłości mojej do Polski jest to, że to ona jest moim krajem Ojczystym w którym się urodziłam, wychowałam i założyłam swoją rodzinę. W Polsce znajdują się cenione osoby między innymi takie jak Józef Piłsudski, Wiesława Szymborska, Mistrz Świata w lekkoatletyce a zarazem mieszkaniec mojego miasta - Jakub Krzewina.  To tutaj żyje i wracam po każdej swojej podróży. 

Odbiór nagród będzie możliwy w dniach od 4 maja do 8 maja. Z nagrodzonymi skontaktujemy się telefonicznie. 

Jeśli nie udało Ci się wygrać nagrody nic straconego. Nasze partnerskie portale w Radziejowie oraz Mogilnie jutro (2.05) rozpoczną podobny konkurs. Obserwuj portal NaszRadziejów.pl oraz Infomogilno24.pl.

Podobny konkurs przeprowadził także nasz partnerski portal w Strzelnie www.terazstrzelno.pl. Zapraszamy do jego obserwowania. 

- Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszych barw narodowych. Wywieśmy biało-czerwone flagi. Niech będą one wyrazem wspólnoty i dumy z Niepodległej Ojczyzny – mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W 2004 r. Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi RP. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja - poza Dniem Flagi - obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

[ZT]15988[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%