Zamknij
REKLAMA

Obchody Dnia Patrona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy [ZDJĘCIA]

08:01, 07.06.2021 | MP

Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. 
 

Te słowa doskonale określają życie i wpisują się w losy Naszego wyśmienitego gościa, wybitnego polskiego pływaka, multimedalistę Igrzysk Paraolimpijskich, Pana Mirosława Piesaka. To właśnie Jemu poświęcona została uroczystość związana z obchodami Dnia Patrona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy, przypadająca na 27 maja 2021r. 

Podczas spotkania nastąpiło uroczyste przekazanie czterech medali olimpijskich
i siedemnastu medali mistrzostw Świata i Europy oraz wsadzenie dębu upamiętniającego to wydarzenie. Uroczystość została objęta Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego, Pani Wiesławy Pawłowskiej, Kujawsko-Pomorskiego Kuratorora Oświaty oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczyciło placówkę wielu wybitnych polskich olimpijczyków oraz wyśmienitych gości:

- Pani  Magdalena Łośko, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,

- Pani Wiesława Pawłowska, Starosta Inowrocławski,

- Pani Paulina Malinowska-Kowalczyk, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu

 Paraolimpijskiego,

- Pan Marian Sypniewski, szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, mistrz świata, przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego,

- Pan Grzegorz Krejner, kolarz torowy, olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw

świata, zwycięzca Pucharu Świata,

- Pan Kazimierz Naskręcki, wioślarz, olimpijczyk  z Tokio,

- Pan Tomasz Chmurzyński, czterokrotny paraolimpijczyk, srebrny medalista z Atlanty, medalista mistrzostw świata oraz zwycięzca Pucharu Świata.

- Pani Beata Zimon-Plaskota, Skarbnik Powiatu Inowrocławskiego,

- Pani Aleksandra Szubarga, Sekretarz Powiatu Inowrocławskiego,

- Pani Beata Kowalska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa

Powiatowego w Inowrocławiu,

- Pan Mirosław Ciechanowski, Dyrektor Agencji Ochrony „Sigma” i przyjaciel Naszego gościa.

Od samego początku istnienia naszego Ośrodka propagujemy ideę olimpijską, gościmy wybitnych olimpijczyków, bierzemy udział w imprezach sportowych na terenie całego kraju. Wielokrotnie gościliśmy Pana Mirosława Piesaka, który stał się częścią rodziny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Sam podkreśla jak ważne są dla Niego losy wychowanek, którym podczas wielogodzinnych rozmów wskazuje pozytywne aspekty życia, uprawiania sportu, realizacji pasji i marzeń oraz pokonywania własnych słabości. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia nie opuscza go optymizm, pogoda ducha, wiara w drugiego człowieka i chęć walki z własnymi słabościami.

Przekazanie medali to dla Naszej placówki wielki zaszczyt i duma, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, co za nimi się kryje: pot, wysiłek, ból, tysiące godzin na basenie, treningów i walki z własnym ciałem.  Zadbamy o to, aby zachowana została ich ważność i jednocześnie, aby zawsze przypominały Nam, jak wybitnym sportowcem oraz człowiekiem jest Mirosław Piesak.

Organem prowadzącym Ośrodek jest Powiat Inowrocławski

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%