Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń, organizacji i placówek oświatowych wzięły udział w uroczystościach poświęconych obchodom Święta Niepodległości. Dziś mija kolejna rocznica tamtych wydarzeń.
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się pod kruszwicką kolegiatą. Delegacje organizacji, instytucji, stowarzyszeń i placówek oświatowych złożyły kwiaty na grobach Powstańców Wielkopolskich. Wspólnie odśpiewano Hymn Polski.
Kruszwica składając kwiaty na grobach Powstańców Wielkopolskich przypomina, że Niepodległość odzyskała dzięki uczestnikom wielkopolskiego zrywu w styczniu 1919 roku.
[ZT]18151[/ZT]
[ZT]18149[/ZT]
XVIII Memoriał im. Pawła Cieślaka w Kruszwicy
Serio?? Znowu memoriał podwórkowego grajka? To może jeszcze regaty żeglarskie im. Pelikana zostaną zorganizowane?
Gall Anonim
14:06, 2025-09-11
PILNE: Rosyjskie drony nocą wleciały do Polski
Nie ma się czego obawiać, jak nasi lokalni prawdziwi patrioci razem z naszym generałem ruszą to Putin szybko ucieknie gdzie *%#)!& rośnie!
Y
18:15, 2025-09-10
Obowiązkowe prace domowe wrócą do szkół?
To może pierw zapytają ludzi co mają dzieci w wieku szkolnym a nie dziadków po 60 roku życia
Ładny
10:14, 2025-09-10
PILNE: Rosyjskie drony nocą wleciały do Polski
Początek eskalacji wojny, wschód Polski nie zazna spokoju
Jan Blacha
10:05, 2025-09-10
2 2
Szkoda, że zakończenie tego pięknego święta było tylko dla wybranych na Lipowej w Terminalu przy kawce
4 1
Kawy ni mosz w dumu ?
2 0
No tak wybrani. Wielcy dyrektory
2 0
Poco mamy zapraszac pleps jak sie pytajom co to kawa
2 1
Z gory bylo wiadomo ze terminal na lipowej nie dla wszystkich
2 0
To ma być Narodowe Święto? toż to wygląda gorzej niż stypa po ojczyźnie- msza, sztandary, kwiatki i ogólny smutek. Czy jest drugi kraj na tym świecie, który w tak uroczystym dniu organizuje coś na kształt Wszystkich Świętych w wersji 2.0 ?
Na całym świecie dla ludzi narodowe święto to dzień wielkiej narodowej radości- tylko nie tu, u nas to smuta narodowa- choć w ostatnich latach to nawet dość adekwatne zachowanie.
1 0
Bo wiele krwi zostało przelanej za niepodległość! Polacy jako naród w 90 % myślący wspominają w ten dzień swych przodków, którzy oddali życie za naszą wolność! To wymaga zadumy i powagi! Poszukaj może innego narodu, który tak wiele wycierpiał? Sprawdź, jak świętują Żydzi... Podobają Ci się zapewne Amerykańskie parady, ale na pewno nie podoba Ci się nasz Marsz Niepodległości. Czy aby na pewno wiesz, czego chcesz od życia? I najważniejsze Czy ktoś zabrania Ci się cieszyć, bawić, tańczyć? Świętować radośnie? Zrób sobie imprezę jakiej nie widział świat! Nikt Ci nie zabrania ???.
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
0 0
Gdzie po trawie, no gdzie ?