Zamknij

15 lat Niepublicznej Szkoły w Racicach. To jedyna taka szkoła w Gminie Kruszwica!

11:38, 21.06.2022 | .

W Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Racicach odbywają się dziś uroczystości 15-lecie jej istnienia. Szkoła jest jedyną tak wyjątkową placówką w Gminie Kruszwica. 

15-lecie istnienia szkoły było okazją do uhonorowania osób, które były zaangażowane w jej powstanie. Zasłużonych nagrodzono wyróżnieniami i nagrodami. Przypomniano postać patrona szkoły Zbigniewa Ryża.

- Stanęliśmy przed bardzo trudnym wyzwaniem. Zapadła decyzja o zamknięciu Szkoły Podstawowej w Racicach. Stworzyliśmy stowarzyszenie, aby powstrzymać samorząd przed taką decyzją. Niestety nie udało się, ale podjęliśmy się trudnego wyzwania przejęcia placówki. W kilka osób udało się nam uruchomić w tym samym miejscu Niepubliczną Szkołę Podstawową w Racicach. Szkołę, która do dziś bardzo dobrze funkcjonuje - wspominał podczas wywiadu z portalem MojaKruszwica.pl w ubiegłym roku Jan Barbarzak, jeden z inicjatorów powstania placówki.

[FOTORELACJA]2567[/FOTORELACJA]

Podczas jubileuszu przypomniano o sukcesach szkoły zarówno na polu oświatowym, jak i społecznym. Niepubliczna Szkoła w Racicach jest bowiem przykładem zaradności, lokalnej odwagi oraz  ponadprzeciętnego zaangażowania lokalnej społeczności.

Podczas wydarzenia odbyły się także występy artystyczne przygotowane przez utalentowaną młodzież placówki.

Druga część fotorelacji wkrótce.

[ZT]20549[/ZT]

[ZT]20546[/ZT]


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%