Pierwszą prelegentką była p. Jadwiga Jelinek, wieloletnia dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie, prowadząca przez ponad 20 lat Klub Podróżnika, autorka wielu publikacji o historii Żnina. Wraz z mężem Bogdanem odwiedziła ponad 40 krajów na całym świecie. W sobotę przedstawiła prezentację „Kolumbia – kraj przemian i różnorodności”. Państwo Jelinkowie spędzili w Kolumbii dwa tygodnie w marcu 2022 roku.
Podczas pobytu zwiedzili stolicę kraju – Bogotę, katedrę solną (Zipaquira), plantacje kawy (Salento), piękne, kolorowe, prowincjonalne miasteczka oraz Medellin - miasto znane z wojen narkotykowych. Swoją wycieczkę zakończyli na Karaibach zwiedzając Cartagenę. W swojej opowieści, ilustrowanej przepięknymi zdjęciami, przedstawili słuchaczom dawną i bliską historię Kolumbii, opisali najciekawsze parki, muzea, kopalnie i kościoły.
[FOTORELACJA]2761[/FOTORELACJA]
[ZT]22002[/ZT]
Druga prezentacja, wygłoszona przez członka KGR „Goplanie”, p. Tadeusza Wiącka,była zatytułowana „Rowerem do Santiago de Compostela”. Prelegent opisał swoją rowerową podróż z Lourdes do Santiago de Compostela szlakiem św. Jakuba. Rowerzysta przejechał około 1300 km w ciągu 18 dni po bardzo trudnym, górzystym terenie. Pan Wiącek przybliżył postać św. Jakuba oraz przebieg i historię Camino de Santiago. Wiele miejsca w swojej opowieści poświęcił opisowi życia pielgrzymów (głównie pieszych) i atmosfery panującej wśród pątników. Na zdjęciach pokazał średniowieczne kościoły i miasteczka oraz piękne widoki Pirenejów.
Spotkanie z podróżnikami cieszyło dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kruszwicy.
[ZT]22037[/ZT]
[ZT]22012[/ZT]
Prezydent Nawrocki: musimy być przygotowani do wojny
Niby kto ? Mięso armatni, czyli głównie rezerwa która pełniła zasadnicza służbę wojskową i która jeszcze żyje. Smutne że przez palantów na świecie są wojny a cierpią ludzie którzy chcą spokojnie żyć. Mendy posrane.
Rezerwista
14:42, 2025-09-16
NIK: Proces budowy obwodnic nie był prowadzony w pełni
Takie piękne inwestycje. Aż się kraść chce.
Elo
20:39, 2025-09-15
Abp Przybylski: lekcje religii i etyki powinny być dla
Obowiązkowa w szkole to jest matematyka czy język polski a nie bajki z mchu i paproci wykładane przez etyków w czarnych kieckach
Religia do salek
16:07, 2025-09-15
Sołectwo jako czwarty szczebel samorządu terytorialnego
Komuś pod sufitem styki się czasami nie przegrzały?
Kierdziołek
16:04, 2025-09-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz