Zamknij

W Kruszwicy odbyło się "Spotkanie z podróżnikiem" [ZDJĘCIA]

15.51, 21.11.2022 MGBP Aktualizacja: 15.55, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 19 listopada 2022 r. w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy odbyło się wydarzenie „Spotkanie z podróżnikiem”, pierwsze z planowanego cyklu spotkań, zorganizowane przez Klub Turystyki Rowerowej „Goplanie” działający przy Oddziale Nadgoplańskim PTTK, Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszwicy.

Pierwszą prelegentką była p. Jadwiga Jelinek, wieloletnia dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie, prowadząca przez ponad 20 lat Klub Podróżnika, autorka wielu publikacji o historii Żnina. Wraz z mężem Bogdanem odwiedziła ponad 40 krajów na całym świecie. W sobotę przedstawiła prezentację „Kolumbia – kraj przemian i różnorodności”. Państwo Jelinkowie spędzili w Kolumbii dwa tygodnie w marcu 2022 roku.

Podczas pobytu zwiedzili stolicę kraju – Bogotę, katedrę solną (Zipaquira), plantacje kawy (Salento), piękne, kolorowe, prowincjonalne miasteczka oraz Medellin - miasto znane z wojen narkotykowych. Swoją wycieczkę zakończyli na Karaibach zwiedzając Cartagenę. W swojej opowieści, ilustrowanej przepięknymi zdjęciami, przedstawili słuchaczom dawną i bliską historię Kolumbii, opisali najciekawsze parki, muzea, kopalnie i kościoły.

[FOTORELACJA]2761[/FOTORELACJA]

[ZT]22002[/ZT]

Druga prezentacja, wygłoszona przez członka KGR „Goplanie”, p. Tadeusza Wiącka,była zatytułowana „Rowerem do Santiago de Compostela”. Prelegent opisał swoją rowerową podróż z Lourdes do Santiago de Compostela szlakiem św. Jakuba. Rowerzysta przejechał około 1300 km w ciągu 18 dni po bardzo trudnym, górzystym terenie. Pan Wiącek przybliżył postać św. Jakuba oraz przebieg i historię Camino de Santiago. Wiele miejsca w swojej opowieści poświęcił opisowi życia pielgrzymów (głównie pieszych) i atmosfery panującej wśród pątników. Na zdjęciach pokazał średniowieczne kościoły i miasteczka oraz piękne widoki Pirenejów.

Spotkanie z podróżnikami cieszyło dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kruszwicy.

[ZT]22037[/ZT]

[ZT]22012[/ZT]

 

(MGBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%