Zamknij

Trwają jesienne nasadzenia w Inowrocławiu

UM 13:05, 12.10.2021 Aktualizacja: 16:52, 29.09.2025
Skomentuj

Blisko 300 drzew, ponad 5200 krzewów oraz 800 bylin i traw rabatowych będzie zdobić kolejne miejsca w Inowrocławiu. W mieście trwają jesienne nasadzenia.

Prace zaplanowane zostały m.in. przy Skwerze Sybiraków, ul. Konwaliowej, Wrzosowej, Solankowej, przy ul. J. Kilińskiego w pobliżu zabytkowego muru, w Parku Solankowym.

Posadzonych zostanie 299 drzew, 5266 szt. krzewów i 827 bylin i traw rabatowych. Aktualnie przygotowywane jest podłoże pod wspomniane nasadzenia.

Do obsady wykorzystane zostaną takie gatunki roślin, jak m.in.: klon zwyczajny kolumnowy, głóg dwuszyjkowy, kasztanowiec czerwony, cis pospolity, śliwa wiśniowa, wiśnia piłkowana (różne odmiany), berberys, jałowiec (różne odmiany), bukszpan wiecznie zielony, hortensja,
tawuła japońska, irga szwedzka oraz trzmielina i krzewuszka (różne odmiany).

Miasto pozyskało dotację zewnętrzną z WFOŚiGW na zakup części sadzonek. Nasadzenia wykonują pracownicy Zakładu Zieleni, funkcjonującym przy spółce IGKiM.

[ZT]17834[/ZT]

[ZT]17828[/ZT]

[ZT]17817[/ZT]

 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Złożyliśmy skargę do Rady Miejskiej na działalność wład

po pierwsze panie Pilarski niech pan nosi okulary w pracy.Albo wymieni na lepsze.Co za wstyd, bo akurat pana obowiązkiem jest orientowanie się w podstawach prawa.Co to za kompromitacja urzędu i samego siebie.Dzięki Moja Kruszwica za informacje ,bo inaczej byśmy nic nie wiedzieli o tych patologicznych zachowaniach.Teraz czekamy na odpowiedż Mc burmistrza.

Rolnik

20:30, 2025-10-28

Złożyliśmy skargę do Rady Miejskiej na działalność wład

A podwyżkę dla McBurmistrza uchwalili?

19:51, 2025-10-28

Uchwała Mikołaja Bogdanowicza odłożona na półkę. Radni

Z zażenowaniem czytam kolejne pomysły Pana Burmistrza. Pół roku nowy dyrektor będzie przejmował obowiązki? To już niestety daje wyobrażenie, że chyba będzie to ktoś nieprzygotowany do pełnienia takiej roli. Normalnie w innych instytucjach wyłania się kierownictwo w konkursie, w którym wymogi odpowiadają wyzwaniom.

On

19:42, 2025-10-28

Uchwała Mikołaja Bogdanowicza odłożona na półkę. Radni

Gdyby radni nie poparli wniosku Bogdanowicza o podwyżkę podatków, to mniej szkody by sobie wyrządzili niż nie zgadzając się na utworzenie stanowiska. Przecież McBurmistrz miał już plan i komuś co obiecał i klapa. Teraz radni odczują to do piątego pokolenia włącznie. Współczuję. Kto zna Bogdanowicza ten wie, że bardziej jest mściwy niż wiecznie uśmiechnięty. A swoją drogą to dyrektorka idzie na emeryturę. Nareszcie. Warto ogłosić konkurs i zatrudnić na to stanowisko kogoś z ciekawym pomysłem na ożywienie kultury. Sprowadzenie przyjaciółki Pawłowskiej nie wpłynęło korzystnie i 10 lat stagnacji wystarczy. Już ciekawie było jak kulturą zajmowała się przyjaciółka Bogdanowicza. Fakt, że fakturami się też zajmowała, ale było trochę ciekawych zespołów w amfiteatrze. A wracając do nowego dyrektora, to on powinien określić schemat organizacyjny instytucji.

19:28, 2025-10-28

0%