Zamknij
REKLAMA

Pod koniec października czeka nas Noc Świętych [SZCZEGÓŁY]

19:33, 10.10.2019 | KSM
Skomentuj
REKLAMA

Po raz VIII w Kruszwicy odbędzie się Noc Świętych, duchowe wydarzenie odbędzie się w wigilię Wszystkich Świętych- 31 października na Kruszwickim rynku.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w kościele pw. Św. Tereski od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy uroczystymi Nieszporami. Po modlitwie odbędzie się korowód świętych który poprowadzą święci patroni tegorocznej Nocy Świętych.

Kolejnym punktem wydarzenia będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy. Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami.

Zagrali już blisko 600 koncertów. Grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się”. Przed kanonizacją św. Jana Pawła II razem z tysiącami polskich pielgrzymów czuwali na Piazza Navona w Rzymie. Są obecni także na Spotkaniach Lednickich na całym świecie: w Chicago, Kolonii oraz Londynie. W 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie grali na przywitanie papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, w trakcie wszystkich prewydarzeń oraz na zakończenie Mszy Posłania na Campus Misericordiae animując radosną modlitwę i taniec dla ponad 2 milionów młodych z całego świata. W roku 2019 zostali zaproszeni z koncertem na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Dodatkową atrakcją Nocy Świętych będzie punkt DKMS gdzie każda pełnoletnia osoba zapisać będzie mogła się jako dawca szpiku. Na uczestników czekać będzie również poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kruszwica.

Organizatorem wydarzania jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział Kruszwica. 

(KSM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

świętyświęty

0 7

mam nadzieję że nie będą maszerować drogą 62 23:31, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz