Zamknij

Nie żyje ksiądz Wiesław Chrząszcz. W czwartek odbędzie się pogrzeb kapłana w Kruszwicy

22:48, 24.02.2020 | dw-p.pl
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek 27 lutego w kościele św. Teresy w Kruszwicy odbędzie się uroczystość pogrzebowa księdza Wiesława Chrząszcza. Kapłan pochodził z Kruszwicy.

Ksiądz Wiesław urodził się 24 lipca 1957 roku w Inowrocławiu. Pochodził z Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy (Archidiecezja Gnieźnieńska). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Józefa Glempa w 1982 roku.

Jako wikariusz pracował w Parafiach: św. Wojciecha BM w Białej Rawskiej, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie, Świętej Trójcy w Strzelcach, Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na warszawskiej Chomiczówce, Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, Świętej Trójcy w Latowiczu, św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie.

W 1997 roku odebrał dekret mianujący go proboszczem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starogrodzie. Posługę tę pełnił do czerwca 2002 roku, kiedy to został proboszczem Parafii Świętej Trójcy w Sulejowie.

Z Sulejowa w 2006 roku przeszedł do Jakubowa, gdzie był proboszczem Parafii św. Anny do 2009 roku. Wówczas to został skierowany jako proboszcz do Parafii Wieczerzy Pańskiej w Warszawie-Aleksandrowie.

Biskup Romuald Kamiński odznaczył go przywilejem rokiety i mantoletu w grudnia 2018 roku.

- Uroczystości pogrzebowe rozłożone są na kilka etapów. W poniedziałek, 24 lutego, 0 godzinie 19:30 odbędzie się msza święta w Parafii Wieczerzy Pańskiej dla kapłanów z Dekanatu Anińskiego. We wtorek, 25 lutego, o godzinie 11:00, odprawiona będzie msza święta w Parafii Wieczerzy Pańskiej. Następnie ciało zostanie przewiezione do Kruszwicy w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W czwartek, 27 lutego, o godzinie 12.00, odbędzie się msza pogrzebowa w Parafii świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy - informuje radiowarszawa.com

[ZT]10906[/ZT]

 

(dw-p.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone