Można uczyć się angielskiego przez lata i nadal nie umieć powiedzieć w nim ani jednego zdania. Taka sytuacja nie jest jednak efektem tzw. braku talentu do języków obcych. Często wynika natomiast z obrania niewłaściwej drogi przyswajania wiedzy. Aby nauka języka angielskiego była skuteczna i pozwoliła na swobodne porozumiewanie się czy to w życiu prywatnym, czy w okresie edukacji lub pracy musi opierać się na solidnych podstawach. Jakie one są? Poznaj 4 filary skutecznej nauki języka angielskiego.
Zdobywanie nowej wiedzy kojarzy nam się przede wszystkim z okresem szkoły. Wtedy to każda nowa umiejętność i informacja była sprawdzana i weryfikowana przez nauczycieli czy to w czasie pisemnych sprawdzianów, czy ustnych odpowiedzi. Te ostatnie niestety wielu osobom do dziś kojarzą się ze stresem i kompromitacją. Sprawia to, że wolą całkowicie zrezygnować z wypowiedzi, aby nie skompromitować się przed kolegami i nauczycielem. Z taką postawą często można spotkać się na zajęciach szkół językowych. Kursanci, nawet jeśli wiedzą, jak coś powiedzieć, to nie zabierają głosu, boją się bowiem, że: źle wypowiedzą jakieś słówko, przekręcą szyk zdania, użyją nieodpowiedniego czasownika lub czasu, wymówią coś ze złym akcentem. Stres związany z tym, że mogą popełnić pomyłkę, powoduje u nich blokadę językową i bierne uczestniczenie w zajęciach. W ten sposób nie da się jednak nauczyć mówienia po angielsku. To, dlatego w nowoczesnych metodach, na których oparty jest trening https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/, nie ma odpytywania na ocenę, sprawdzianów, egzaminów, występowania przed całą grupą. Każdy może się uczyć samodzielnie, we własnym tempie i na własnych zasadach.
Brak grupy nie tylko eliminuje stres związany z odpytywaniem, ale także pozwala na naukę zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, nie trzeba się więc obawiać, że nie będzie się nadążać za pozostałymi uczestnikami lub odwrotnie – nudzić na zajęciach, bo grupa uczy się wolno. Opracowane materiały można realizować we własnym tempie i poświęcić na trening odpowiednią dla siebie ilość czasu.
Nie ma lepszej metody nauki języka obcego niż stały kontakt z nim. Nie chodzi jednak o wkuwanie słówek czy wielogodzinne rozwiązywanie ćwiczeń na papierze, ale o mówienie. Dzięki temu będziesz bowiem w stanie porozumieć się w podróży, w pracy, na uczelni. Najlepszą metodą nauki mówienia w każdym języku obcym jest uczenie się ze słuchu. Oznacza to, że nie tylko musisz oglądać i słuchać seriale, filmy, audiobooki, podcasty czy audycje radiowe w języku Szekspira, ale także samodzielnie na głos powtarzać zdania po angielsku. Najlepiej wypowiadać te samodzielnie skonstruowane, dzięki temu łatwiej i szybciej zrozumiesz specyfikę ich budowania, a także użyte słownictwo.
Mówienie przez cały czas sprawia również, że szybko możesz się pozbyć bariery językowej i nawykowo odpowiadać na dowolne pytanie po angielsku. Ćwiczenia sprawiają także, że z każdą lekcją mówisz płynniej, swobodniej i bardziej rozbudowanymi zdaniami.
Nie jest żadną tajemnicą, że angielska gramatyka jest skomplikowana i trudna. 12 czasów, mnóstwo wyjątków, kilka form czasowników – wszystko to może przyprawić o zawrót głowy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie trzeba znać angielskiej gramatyki, aby mówić po angielsku. W praktyce skomplikowane reguły i wyjątki nie są wcale potrzebne. Istotne jest, aby znać 6 podstawowych czasów, które wykorzystuje się w 99% konwersacji. Ich opanowanie nie oznacza jednak długich godzin z podręcznikiem. Metoda Aktywnego Mówienia uczy ich w oparciu o praktykę, czyli samodzielne budowanie zdań bazujących na własnych doświadczeniach i skojarzeniach.
Język angielski jest niezwykle bogaty pod względem słownictwa. Czy jednak trzeba znać cały jego zasób, aby swobodnie konwersować z Anglosasami? Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że tak. Stąd też podstawą nauki angielskiego było wkuwanie długich list słówek z różnych dziedzin. W praktyce okazało się jednak, że nigdy nie były one przydatne. Dlatego nowoczesne techniki przyswajania języków obcych, odchodzą od takich elementów nauki. W Metodzie Aktywnego Mówienia uczysz się tylko tych słówek, które najczęściej są używane i potrzebne w codziennych sytuacjach. 1000 zwrotów wystarczy, aby rozumieć 82% konwersacji i 75% tekstów pisanych. Potrzebnych słówek i zwrotów Metoda Aktywnego Mówienia nie uczy jednak za pomocą list, ale praktycznie poprzez używanie ich w ćwiczeniach opartych na mówieniu.
[ZT]17055[/ZT]
[ZT]17047[/ZT]
Znamy frekwencję na godzinę 17:00 w Gminie Kruszwica. I
Nie byłem i nie pójdę 😁 mało tego, jestem z tego dumny 😁😁
Xxx
19:35, 2025-05-18
Policjanci udzielili pomocy zakrwawionemu mężczyźnie
Należy się pochwała oraz nagrody pieniężne. Przynajmniej wiadomo że nie wszyscy mają znieczulicę. Nie dawno Policjanci pobili chłopaka bo był pod wpływem narkotyków. W Inowrocławiu taką osobą trzeba było zawieść do szpitala nie znęcać się. Po prostu zrobili sobie zabawę czyimś kosztem. Chłopak nie żyje bo władza sobie zabawę rozrywkę zrobiła. Ktoś taki nie miał prawa nosić munduru. Pewno to nie pierwszy raz robili sobie zabawę. Może Komendant coś wiedział o wcześniejszych wybrykach nie zrobił nic. Dobrze znam policję z tego miasta.
Michael
16:34, 2025-05-17
Działania „Trzeźwy Poranek”
To poranki też piją alkohol? 😲
Michael
16:19, 2025-05-17
Adrian Zandberg w Inowrocławiu: Tusk i Kaczyński na eme
Kaczyński powinien być dawno temu na emeryturze nie robi nic tylko gada głupoty. Tusk mówi mało ale z sensem wie co się dzieje na świecie.
Michael
16:14, 2025-05-17