Zamknij

4 filary skutecznej nauki języka angielskiego

artykuł sponsorowany + 20:21, 02.08.2021 Aktualizacja: 20:22, 02.08.2021

Można uczyć się angielskiego przez lata i nadal nie umieć powiedzieć w nim ani jednego zdania. Taka sytuacja nie jest jednak efektem tzw. braku talentu do języków obcych. Często wynika natomiast z obrania niewłaściwej drogi przyswajania wiedzy. Aby nauka języka angielskiego była skuteczna i pozwoliła na swobodne porozumiewanie się czy to w życiu prywatnym, czy w okresie edukacji lub pracy musi opierać się na solidnych podstawach. Jakie one są? Poznaj 4 filary skutecznej nauki języka angielskiego.

Bez stresu

Zdobywanie nowej wiedzy kojarzy nam się przede wszystkim z okresem szkoły. Wtedy to każda nowa umiejętność i informacja była sprawdzana i weryfikowana przez nauczycieli czy to w czasie pisemnych sprawdzianów, czy ustnych odpowiedzi. Te ostatnie niestety wielu osobom do dziś kojarzą się ze stresem i kompromitacją. Sprawia to, że wolą całkowicie zrezygnować z wypowiedzi, aby nie skompromitować się przed kolegami i nauczycielem. Z taką postawą często można spotkać się na zajęciach szkół językowych. Kursanci, nawet jeśli wiedzą, jak coś powiedzieć, to nie zabierają głosu, boją się bowiem, że: źle wypowiedzą jakieś słówko, przekręcą szyk zdania, użyją nieodpowiedniego czasownika lub czasu, wymówią coś ze złym akcentem. Stres związany z tym, że mogą popełnić pomyłkę, powoduje u nich blokadę językową i bierne uczestniczenie w zajęciach. W ten sposób nie da się jednak nauczyć mówienia po angielsku. To, dlatego w nowoczesnych metodach, na których oparty jest trening https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/, nie ma odpytywania na ocenę, sprawdzianów, egzaminów, występowania przed całą grupą. Każdy może się uczyć samodzielnie, we własnym tempie i na własnych zasadach.

Brak grupy nie tylko eliminuje stres związany z odpytywaniem, ale także pozwala na naukę zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, nie trzeba się więc obawiać, że nie będzie się nadążać za pozostałymi uczestnikami lub odwrotnie – nudzić na zajęciach, bo grupa uczy się wolno. Opracowane materiały można realizować we własnym tempie i poświęcić na trening odpowiednią dla siebie ilość czasu.

Mówimy cały czas

Nie ma lepszej metody nauki języka obcego niż stały kontakt z nim. Nie chodzi jednak o wkuwanie słówek czy wielogodzinne rozwiązywanie ćwiczeń na papierze, ale o mówienie. Dzięki temu będziesz bowiem w stanie porozumieć się w podróży, w pracy, na uczelni. Najlepszą metodą nauki mówienia w każdym języku obcym jest uczenie się ze słuchu. Oznacza to, że nie tylko musisz oglądać i słuchać seriale, filmy, audiobooki, podcasty czy audycje radiowe w języku Szekspira, ale także samodzielnie na głos powtarzać zdania po angielsku. Najlepiej wypowiadać te samodzielnie skonstruowane, dzięki temu łatwiej i szybciej zrozumiesz specyfikę ich budowania, a także użyte słownictwo.

Mówienie przez cały czas sprawia również, że szybko możesz się pozbyć bariery językowej i nawykowo odpowiadać na dowolne pytanie po angielsku. Ćwiczenia sprawiają także, że z każdą lekcją mówisz płynniej, swobodniej i bardziej rozbudowanymi zdaniami. 

Prosta gramatyka dla każdego

Nie jest żadną tajemnicą, że angielska gramatyka jest skomplikowana i trudna. 12 czasów, mnóstwo wyjątków, kilka form czasowników – wszystko to może przyprawić o zawrót głowy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie trzeba znać angielskiej gramatyki, aby mówić po angielsku. W praktyce skomplikowane reguły i wyjątki nie są wcale potrzebne. Istotne jest, aby znać 6 podstawowych czasów, które wykorzystuje się w 99% konwersacji. Ich opanowanie nie oznacza jednak długich godzin z podręcznikiem. Metoda Aktywnego Mówienia uczy ich w oparciu o praktykę, czyli samodzielne budowanie zdań bazujących na własnych doświadczeniach i skojarzeniach.

Słownictwo potrzebne w różnych sytuacjach

Język angielski jest niezwykle bogaty pod względem słownictwa. Czy jednak trzeba znać cały jego zasób, aby swobodnie konwersować z Anglosasami? Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że tak. Stąd też podstawą nauki angielskiego było wkuwanie długich list słówek z różnych dziedzin. W praktyce okazało się jednak, że nigdy nie były one przydatne. Dlatego nowoczesne techniki przyswajania języków obcych, odchodzą od takich elementów nauki. W Metodzie Aktywnego Mówienia uczysz się tylko tych słówek, które najczęściej są używane i potrzebne w codziennych sytuacjach. 1000 zwrotów wystarczy, aby rozumieć 82% konwersacji i 75% tekstów pisanych. Potrzebnych słówek i zwrotów Metoda Aktywnego Mówienia nie uczy jednak za pomocą list, ale praktycznie poprzez używanie ich w ćwiczeniach opartych na mówieniu.

[ZT]17055[/ZT]

[ZT]17047[/ZT]

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%