Zamknij

Karnisz pojedynczy czy podwójny

18.15, 30.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18.16, 30.12.2022

Karnisze stanowią wyjątkowo szeroką grupę przedmiotów, które z łatwością możemy przypasować wedle potrzeb i gustów. Nie wystarczy wymierzyć miejsca, w którym planujemy je umieścić – liczy się także ich kolorystyka, dodatki oraz masywność. Dlatego nim kupisz karnisz, koniecznie zapoznaj się z jego poszczególnymi wariantami i świadomie wybierz model stworzony dla siebie!

Czy opłaca się zamontować karnisz podwójny?

Jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, z pewnością skorzystasz z możliwości powieszenia firanki i zasłony w oknie. Karnisze podwójne Karnix bazują na dwóch krążkach: metalowych, drewnianych lub plastikowych. Dzięki temu możesz zawiesić swoje ulubione, ponadczasowe dodatki. W prosty sposób regulujesz napływ naturalnego światła, wpadającego do pomieszczenia. Ponadto gwarantujesz sobie i pozostałym domownikom bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu, przebywając z dala od wścibskich, postronnych oczu nieznajomych.

Jeśli jednak nie masz zamiaru zawieszać zarówno firanek jak i zasłon, lepiej sięgnij po inny wariant karnisza – zamontowanie dodatkowego drążka nigdy nie stanowi znacznego problemu.

Jak sprawdza się karnisz pojedynczy?

Karnisze pojedyncze doskonale się sprawdzają, gdy klasyczne firanki łączysz z roletami lub żaluzjami. Drewniane warianty doskonale będą współgrać ze stylem boho, prowansalskim, rustykalnym i vintage. W połączeniu z innymi, naturalnymi dodatkami, takimi jak wiklina, len czy bambus, stworzymy naprawdę niebanalne, przytulne wnętrze, nadające harmonijnej aury.

Z kolei metalowe warianty będą doskonałe do wnętrz w stylu industrialnym, minimalistycznym, nowoczesnym i glamour. W połączeniu z ceglanymi, marmurowymi, a nawet betonowymi dodatkami stworzą wymarzone, współczesne wnętrze.

Karnisz sufitowy czy ścienny? Który lepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu?

Gdy zdecydujesz czy wolisz karnisz podwójny, czy pojedynczy, pod uwagę należy wziąć kolejną decyzję. Karnisze sufitowe marki Karnix stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych, ściennych wariantów. W przeciwieństwie do nich nie bazują na drewnianych lub metalowych drążkach, lecz na szynach, zamontowanych bezpośrednio do sufitu. Szczególnie sprawdzają się one w dużych pomieszczeniach i takich, w których jest wiele okien. Ich główną zaletą jest to, że mogą być naginane pod kątem prostym i zostać połączone w długie, kilkumetrowe warianty. Ponadto, karnisze sufitowe doskonale sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach, gdzie każda przestrzeń jest na wagę złota. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie karnisza?

Średnia drążka w karniszach najczęściej oscyluje w granicach od dwunastu do pięćdziesięciu milimetrów. Masywniejsze warianty bez problemu utrzymają cięższe materiały, z kolei cieńszy karnisz podkreśli lekkość i subtelność tkanin innego rodzaju.

Fundamentalną kwestią jest oczywiście właściwe wymierzenie miejsca pod karnisz – do uzyskanej liczby należy doliczyć od czterdziestu do pięćdziesięciu centymetrów dodatkowo ze względu na konieczność umieszczenia bocznych drążków.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%