Już wtedy powinniśmy zastosować kosmetyki ułatwiające wytwarzanie melaniny. Są to tak zwane przyspieszacze. Preparaty tego typu mogą znajdować się w ofercie profesjonalnego solarium, gdyż przyspieszają one proces uzyskania wymarzonego efektu. Osoby o jasnej karnacji mogą dodatkowo zabezpieczyć się odpowiednimi filtrami, które ochronią przed poparzeniem ich delikatną skórę. Na usta nałóżmy kredkę ochronną, a znamiona zasłońmy. Oczy koniecznie zabezpieczmy okularami, dzięki czemu delikatna skóra na powiekach będzie chroniona przed zbyt mocnymi dla niej promieniami UV.
Po zabiegu – nawodnienie i pielęgnacja
Nawodnijmy się, poprzez wypicie większej ilości wody, którą przecież wypociliśmy w czasie zabiegu. Uzupełnianie płynów jest bardzo ważne nie tylko w czasie korzystania z solarium, ale także podczas tradycyjnych słonecznych kąpieli. Skóra wygląda zdrowo między innymi dlatego, że organizm nie jest odwodniony.
Ciało po opalaniu powinno schładzać się powoli, w swoim tempie, dlatego lepiej poczekać chwilę z kąpielą czy prysznicem. Pamiętajmy, że woda, której używamy do mycia nie może być gorąca. Nie trzeba obawiać się szczotkowania ciała pod wodą, lepiej jednak unikać mydła, które przesusza naskórek.
Źródło: https://sunvegas.pl/
Zaraz po kąpieli pomyślmy o intensywnym nawilżeniu ciała, tym razem od zewnątrz. Można skorzystać z delikatnego mleczka, które łatwo się wchłania lub gęstszego balsamu. Wybierzmy kosmetyk nawilżający, który najlepiej zadba o wrażliwą po zabiegu skórę. Teraz trzeba ją wzmocnić, dzięki czemu będzie jędrna i gładka. Doskonałym pomysłem są masła shea lub kosmetyki z aloesem, gdyż poprawiają napięcie skóry.
Na właściwy efekt opalania w solarium czeka się około 24 godzin, a skóra wygląda najlepiej po 2-3 dniach. W tym czasie można aplikować na ciało balsam brązujący. Dzięki temu zabiegowi efekt końcowy będzie jeszcze lepszy, a nasza skóra zyska dodatkowe nawilżenie i blask. Regularna pielęgnacja polegająca na nawilżaniu jest nieoceniona dla kondycji opalonej skóry. Ważna jest systematyczność nie tylko opalania, ale i podtrzymywanie pożądanego efektu. Brązowa, ale przesuszona skóra nigdy nie będzie wyglądać zdrowo.
Jak często się opalać?
To oczywiście zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Trzeba jednak pamiętać, że i tu obowiązują pewne normy, których nie wolno przekraczać. Skóra jest bardzo delikatna i z tego względu nigdy nie naświetlajmy się więcej niż raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Długość i moc promieniowania powinni zawsze dobrać specjaliści pracujący w solarium. Zaufajmy ich doświadczeniu. Nasza systematyczna pielęgnacja i ich wiedza to najlepsza droga do pięknej opalenizny.
[ZT]24891[/ZT]
[ZT]24887[/ZT]