Zamknij

Praca w Niemczech - jak skutecznie nauczyć się języka

10:00, 17.07.2020 | materiały partnera

O pracy za granicą pewnie chociaż raz w życiu myślał każdy z nas. Wyższe zarobki, nowe znajomości z ciekawymi ludźmi, inna mentalność. Aby pracować i łatwo komunikować z ludźmi w innym kraju, musimy mówić w danym języku obcym. Podejmując pracę w Niemczech, warto poświęcić czas na nauczenie się języka niemieckiego. Chociaż bardzo on się różni od polskiego, nie trzeba się bać – w nowoczesnym świecie jest wiele sposobów na nauczenie się nowych umiejętności. Jak skutecznie nauczyć się języka, aby nie milczeć po przyjeździe do Niemiec?

1. Zacznij od podstaw

Pierwsze, co musimy zrobić – nauczyć się podstawowych zwrotów. W tym przypadku bardzo pomocny jest Youtube – szukajmy na nim najprostszych i zrozumiałych filmików dla początkujących lub nawet dzieci. Ucząc się w ten sposób, chociaż 30 minut dziennie, w dwa tygodnie możemy już mieć dobrą podstawową bazę zwrotów z niemieckiego. Pamiętajmy, aby najpierw uczyć się przekazywać sens, później uczymy się poprawnie mówić.

2. Kurs niemieckiego online

Teraz przechodzimy do kolejnego etapu. Szukamy skutecznego kursu (najlepiej online, żeby swobodnie ustawiać sobie czas lekcji). Możemy zacząć od kursu dla wszystkich, a po uzyskaniu pewnej wiedzy przejść na kurs ze specjalizacją (np. kurs niemieckiego dla opiekunek, dla kierowców, dla robotnika budowlanego). Aby szybciej uczyć się nowych słówek, zwrotów, reguł – używajmy małych notatek ze wskazówkami. Działa to w ten sposób: nowe słówka zapisujemy na karteczkach i rozklejamy po całym mieszkaniu (na lodówce, drzwiach, przy biurku). Oklejamy wszystkie rzeczy z ich nazwą po niemiecku – lodówka będzie miała karteczkę kühlschrank, telewizor – fernseher, drzwi do łazienki – badezimmer itd. Jest to naprawdę pomocne w nauczeniu się nowych słów i zwrotów. Również w tym czasie nie rezygnujmy z oglądania Youtube. Podejmując pracę z https://laxocare.pl, możesz zrealizować kurs niemieckiego online, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany do wyjazdu do pracy.

3. Przekazywanie własnej wiedzy

To jest nawet nie etap uczenia się języka, ale równie ważny element. Wszystko, czego się nauczymy – musimy przynajmniej 3 razy przekazać innym ludziom (rodzina, przyjaciele,). Opowiadamy w taki sposób, jakbyśmy uczyli dziecka. Do tego możemy dodać czytanie artykułów po niemiecku. Dzięki temu jeszcze szybciej zapamiętujemy nowe słowa i uczymy się poprawnej potocznej mowy.

4. Rozmawiaj

Nie ma lepszego sposobu na nauczenie się obcego języka, jak komunikowanie się z „native speaker’em”. Jeśli jest możliwość podróży do Niemiec – wykorzystajmy ją.. Nie bójmy się mówić, nawet niepoprawnie . Nikt nas nie zabije za błąd w zdaniu, wręcz przeciwnie, albo poprawi, albo nie nawet zwróci uwagi.

Jeśli nie mamy możliwości podróży przed rozpoczęciem pracy – nie martwmy się. Możemy poszukać portalu internetowego lub aplikacji językowej, gdzie komunikujemy się z ludźmi z całego świata. Przydatna jest również zmiana języka w ustawieniach komórki. Wykorzystajmy wszystkie szanse, które dają nam nowoczesne technologie. Później przyjeżdżamy do pracy i czekamy parę tygodni, aż zniknie bariera językowa. Oczywiście, mówimy przez cały ten czas, a nie milczymy.

Uczenie się języka obcego nie jest łatwe. Musimy dużo koncentrować się i pracować nad sobą. Stosując wszystkie powyższe wskazówki, możemy uczynić ten proces przyjemniejszym, niż zwykle uczenie się języka w szkole. A do tego, skutecznie się nauczyć i pozwolić sobie lepszy poziom życia, niż dotychczas. Pamiętaj, że kolejnego nowego języka uczy się szybciej niż poprzednich. Trzeba się tylko odważyć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop