Zamknij

Profesjonalna odzież dla ekipy w lokalu gastronomicznym. Czym się wyróżnia?

13:04, 14.11.2020 mp Aktualizacja: 23:13, 19.11.2020
Skomentuj

Założenie własnej restauracji i zapracowanie na kolejne gwiazdki Michelina to marzenie wielu osób, które rozpoczynają karierę w branży. Jednak takich celów nie da się osiągnąć całkowicie na własną rękę – trzeba liczyć na zgrany, kompetentny zespół, który zapracuje na renomę lokalu. Każdy, kto wykonuje swoje obowiązku na zapleczy, potrzebuje odzieży gastronomicznej o odpowiednio wysokiej jakości, adekwatnej do powierzonych zadań w kuchni.

Krój musi zapewniać odpowiednią swobodę ruchów oraz bezpieczeństwo

Wbrew pozorom specjalistyczne ubranie dla pracowników restauracji musi mieć nie tylko określone w różnych normach właściwości. Rzecz jasna odporność tkaniny na wysokie temperatury, wilgoć czy rozerwanie ma spore znaczenie. Jednak nie wolno podejmować wiążących decyzji tylko na podstawie porównywania tabelek wypełnionych różnymi liczbami oraz kosztem zakupu danego kompletu. Niektórzy restauratorzy zdają się zapominać, że odzież gastronomiczna powinna też dobrze leżeć. Każda osoba ma swoją unikalną fizjonomię i wcale nie jest przesądzone, że jakikolwiek rozmiar z oferty danego dostawcy będzie dla niej odpowiedni. Jeżeli pojawia się możliwość uszycia spodni, koszul czy fartuchów na podstawie zdjętej miary, pod indywidualne cechy wszystkich członków ekipy, warto z niej skorzystać. Ma to znaczenie również ze względów estetycznych.

Elegancki strój dla kucharzy i pomocników buduje wizerunek restauracji

Dobre wrażenie bierze się nie tylko ze smaku potraw, ale też wystroju oraz jakości obsługi. Widok szefa kuchni w zbyt ciasnym kostiumie albo kuchcika w czapce spadającej na oczy nie bardzo pomaga we wzbudzaniu zaufania klientów, którzy dany lokal odwiedzają pierwszy raz. Według przedstawicieli firmy Elis, dostarczającej odzież gastronomiczną do wielu restauracji w Polsce i Europie, należy również zwrócić uwagę na kolorystykę. Standardowa dla branży biel to tylko jedno z wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Warto tutaj wspomnieć o outsourcingu, który ma wiele zalet logistycznych i ekonomicznych. Dopasowanie każdej sztuki, wymiana w razie potrzeby na inną, gwarantowane pranie oraz inne czynności serwisowe, brak konieczności magazynowania odzieży na zapleczu czy pełna kontrola nad stanem i położeniem wyposażenia to tylko niektóre z nich.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%