Zamknij

Nowa Era – przystępne podręczniki do liceum i technikum

15:21, 30.08.2021 | reklama

Szkoła średnia jest bardzo ważnym etapem w życiu ucznia. To właśnie tu młodzi ludzie wybierają swoją dalszą ścieżkę. W pierwszej klasie uczniowie mogą zapoznać się z różnymi przedmiotami, a następnie skupiają się przede wszystkim na tych, które realizują w zakresie rozszerzonym. Podręczniki Nowej Ery w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób przekazują wiedzę zarówno z zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego.

 

Mocne strony materiałów od Nowej Ery

Nowa Era jest największym w Polsce wydawnictwem edukacyjnym, które oferuje podręczniki i materiały dla wszystkich etapów edukacji. Są one cenione i lubiane przez nauczycieli oraz uczniów. 

Oprócz książek w tradycyjnej, papierowej formie, wydawnictwo oferuje rozwiązania multimedialne i elektroniczne. Zastosowanie nowych technologii pomaga urozmaicić materiał i uatrakcyjnić przyswajanie wiedzy. Dołączone do papierowych publikacji płyty CD pozwalają zaktywizować uczniów dzięki zawartym na nich quizom i grom. Nowa Era przekazuje w swoich podręcznikach rzetelne informacje, które są tak ważne w świecie pełnym tzw. fake newsów.

Podręczniki do liceum i technikum na poziomie podstawowym

Ułożenie dobrego i wartościowego podręcznika na poziomie podstawowym nie jest łatwym zadaniem. Uczniowie często są przeciążeni nadmiarem wiedzy, nierzadko nauczyciele zapominają o tym, że powinni skupić się przede wszystkim na przedmiotach realizowanych na poziomie rozszerzonym. 

Podstawowe podręczniki muszą dostarczyć elementarnej wiedzy o świecie i być przede wszystkim ciekawe. Takie cechy ma np. podręcznik do historii „Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy”. Przeznaczony jest do drugiej klasy liceów i techników, obejmuje treści z epoki nowożytnej. Charakteryzuje go przystępny język, atrakcyjna szata graficzna i czytelny układ treści. Dzięki chronologicznemu przedstawieniu materiałów przyswajanie wiedzy jest łatwiejsze. 

Podręcznik pozwala rozbudzić zainteresowanie przedmiotem nawet wśród osób, dla których historia nie jest największą pasją. Dzieje się tak dzięki wplataniu elementów takich, jak „Symbole epoki”, „To budzi kontrowersje” oraz propozycjom dodatkowych publikacji książkowych. Przygotowania do sprawdzianu będą łatwiejsze dzięki podsumowaniom z osiami czasu. Dodatkowo uczniowie uczą się pracować z mapą, tekstem i danymi statystycznymi.

Podsumowanie

Podręczniki do liceów i techników powinny umożliwiać uczniom wybór swojej dalszej drogi i zapewnić im niezbędną wiedzę z każdego przedmiotu. Dzięki temu mądrze zdecydują o tym, z których przedmiotów wiedzę chcą pogłębić.

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%