Zamknij
REKLAMA

Portal Kujawski rozważa kto dalej będzie pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego

12:45, 17.10.2019 | Mat. Spon.

 

W Portalu Kujawskim pojawiła się informacji, według której obecny wojewoda Mikołaj Bogdanowicz może przestać pełnić tę funkcję. O żegnaniu się z urzędem mają być przekonani członkowie lokalnego PiS.

- Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz na senatora nie został wybrany, niemal pewne jest też, że po zaprzysiężeniu nowego rządu nie będzie również wojewodą. To, że Bogdanowicz żegna się z Urzędem Wojewódzkim jest w lokalnym PiS-ie jest jasne - informuje Portal Kujawski.

Według informacji serwisu, problem polega na tym, że fotel wojewody nie wzbudza już takiego zainteresowania, jak 4 lata temu. Sama funkcja nie należy do łatwych. Trudno też kreować własną politykę będąc jednocześnie przedstawicielem rządu w terenie.

- Wielu prominentnych działaczy lokalnego PiS-u piastuje funkcje w rządowych inspektoratach czy spółkach skarbu państwa i specjalnie nie ma ochoty przechodzić na funkcję wojewody, gdzie odpowiedzialność polityczna znacznie większa, ale też niekiedy i gorsze warunki płacowe. Wszyscy widzieli chociażby problemy z egzekucją tartaku, stąd też specjalnie nikt nie chce się w to pchać - czytamy w Portalu Kujawskim.

Zdaniem serwisu sposobem na wyjście z tej sytuacji może być opcja awansowania dyrektor RDOŚ, żony byłego prezydenta Bydgoszczy Marii Dombrowicz. 

- Trudno jednak dzisiaj powiedzieć, na ile w ogóle bydgoscy posłowie będą mieli siłę przebicia, czy wojewody nie wskaże np. wzmocniony w wyborach parlamentarnych minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z Torunia. Sprawa powinna rozstrzygnąć się za kilka tygodni, bowiem najprawdopodobniej ślubowanie posłów IX kadencji nastąpi dopiero w listopadzie - dodaje portal.

Aktualizacja 16:30

Do sprawy odniósł się sam Mikołaj Bogdanowicz. Informacje na temat zmiany wojewody określił jako nieprawdziwe. 

(. )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop