Zamknij
REKLAMA

Polanowice: W Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego zorganizowano XIII edycję Gminnego Konkursu Małych Form Teatralnych [ZDJĘCIA]

16:48, 07.03.2020 | MK

W Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego co roku odbywa się konkurs małych form teatralnych. Ze słowem i występem teatralnym na polanowickiej scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół całej gminy. Konkurs ma wysoki poziom i jest jedynym takim wydarzeniem w regionie.

Konkurs w Polanowicach jest też teatrem jednego aktora. Co roku uczniowie prezentują swoje umiejętności rywalizując o Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Kruszwicy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 27 uczestników. Byli to reprezentanci szkoły podstawowej w Chełmcach, ZSS nr 1 w Kruszwicy, ZSO w Kruszwicy, SP w Sławsku Wielkim, SP w Rusinowie, NSP w Racicach oraz SP w Polanowicach. Uczestnicy startowali w 4 kategoriach wiekowych.

Występy uczniów oceniało jury w składzie przewodnicząca Magdalena Jagiełłowicz oraz członkowie Agnieszka Kułacz, Grażyna Strzelczyk, Anna Ślusarek-Kułaga oraz Maciej Wasielewski.

- Konkurs w Polanowicach jest jedynym i niezwykłym tego typu wydarzeniem w naszym regionie. Wyrównany poziom dzisiejszego konkursu sprawił, że tym razem mamy więcej wyróżnień. Dobranie odpowiedniego tekstu do przedstawienia na scenie jest rzeczą niesamowicie trudną. Gratuluję tym, którzy dobrali swój repertuar tak, aby można było go zagrać, przedstawić i zaprezentować w formie teatralnej - mówi Magdalena Jagiełłowicz przewodnicząca komisji.

Przyznano następujące miejsce i wyróżnienia

Kategoria klasy 1-2 
1. Magdalena Szczupak (SP Sławsk Wielki)
2. Radosław Balcerzak (ZSS nr 1 w Kruszwicy)
3. Julia Dernoga (SP Polanowice)

Wyróżnienia otrzymały Iga Olszowska (ZSS nr 1 Kruszwica), Natalia Walczak (ZSO Kruszwica), Zofia Grabowska (ZSO Kruszwica), Judyta Arent (SP Rusinowo)

Kategoria klasy 3-4
1. Filip Parada (SP Polanowice)
2. Karolina Dębowska (ZSS nr 1 Kruszwica)
3. Aleksandra Ciesielska (SP Polanowice)

Wyróżnienia otrzymała Jagoda Simińska (SP Sławsk)

W kategorii klasy 5-6 1 miejsce otrzymał Cezary Skowron (SP Polanowice). W kategorii klasy 7-8, I miejsce zajęła Maria Lewińska (SP Chełmce), II miejsce Miriam Dopierała (SP Polanowice) oraz III miejsce Jarosław Matyjasik (SP Sławsk Wielki)

Puchar Grand Prix XIII Gminnego Konkursu Małych Form Teatralnych oraz Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miejskiej otrzymała Maria Lewińska.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop