Zamknij
REKLAMA

Minister Ardanowski zabrał głos w sprawie nagrań i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

13:43, 04.10.2019 | red
Skomentuj
REKLAMA

 

Podczas zorganizowanej konferencji prasowej w Golubiu-Dobrzyniu minister Jan Krzysztof Ardanowski zabrał głos w sprawie nagrań ze spotkania z kierownictwem ARiMR. Przypomnijmy nagrany minister nie zostawił suchej nitki na działalności agencji.

–  Nie była to żadna tajna narada, to była odprawa z dyrektorami oddziałów i centrali ARiMR, to było uczulenie kierownictwa, że agencja jest  służebna wobec rolników i ma ich sprawnie i życzliwie obsługiwać. Przypomniałem, jaka jest rola Agencji i do czego została powołana –  powiedział minister Ardanowski i dodał, że ocena działalności ARiMR  zależy od jej efektywności.

Zdaniem ministra, agencje źle funkcjonują dzięki rządom PSL. Teraz jednak w okresie trwania "dobrej zmiany" wiele rzeczy zostało naprawionych.

- Nie działał wtedy system informatyczny i tylko dzięki ówczesnemu kierownictwu i dużemu zaangażowaniu pracowników udało się w 2016 r. wypłacić rolnikom płatności bezpośrednie i realizować Program Rozwoju  Obszarów Wiejskich - dodał Ardanowski.

Zdaniem ministra mimo zmian, działalność ARiMR charakteryzuje opieszałość i brak decyzyjności ze strony urzędników co powoduje ostatecznie, że beneficjenci nie mogą skorzystać z przysługujących im pieniędzy.

-  Wsłuchując się w opinie rolników, wygłaszane podczas licznych spotkań z  nimi w terenie, słyszałem o skandalicznie długim czasie rozpatrywania  wniosków. Opinia rolników jest dla mnie istotnym elementem oceny pracy  ARiMR. Agencja nie jest od polityki, ale od sprawnej realizacji  przekazywania środków pochodzących z mechanizmów Wspólnej Polityki  Rolnej do sektora rolnego – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak podkreśla minister, po publikacji taśm odebrał wiele telefonów z aprobatą i poparciem. W jego opinii nagrane taśmy dokumentują, że ministerstwo troszczy się o los rolników. Zaznaczył także, że nie ma znaczenie skąd przychodzą ludzie do ARIMR. Podkreślił, że nie będzie dla nich żadnej politycznej ochrony.

-  Nie ma  dla mnie znaczenia, skąd przychodzą ludzie do ARMiR, a wielu pracuje od  czasów PSL i nie ma to szczególnego znaczenia, jeżeli są ludźmi  kompetentnymi. Nie będzie żadnej "ochrony politycznej" dla ludzi, którzy  sobie nie radzą – zapowiedział minister Ardanowski i przypomniał, że  jak obejmował stanowisko ministra, to prezes Jarosław Kaczyński  powiedział, żadnych "świętych krów" - dodał minister.

Wypłaty zaliczek mają zdaniem szefa resortu rozpocząć się za dwa tygodnie. Obejmą 1,3 mln beneficjentów.

[ZT]9355[/ZT]

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

XD XD

2 4

"Przypomniałem, jaka jest rola Agencji i do czego została powołana" XD no to bardzo kompetentni dyrektorzy, skoro trzeba im przypominać, na czym polega ich praca. 17:23, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rolnik szuka żony Rolnik szuka żony

2 5

Panie ministrze bardziej wierze w to co pan mowi na zamkniętym spotkaniu niz dla szerokich mas. 13:09, 05.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

?:??:?

0 2

Raczej Ciemnych Mas 20:05, 07.10.2019