"W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, że pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Robót Publicznych Urzędu Miejskiego w Kruszwicy (10 osób) codziennie (od poniedziałku do niedzieli) dbają o czystość naszego miasta. Do ich obowiązków należy m.in. podlewanie kwiatów, koszenie trawników, opróżnianie koszy, sprzątanie terenu czy pomoc przy organizacji imprez.
[ZT]20733[/ZT]
Wspomniany w artykule kosz przy ul. Grodzkiej jest opróżniany codziennie rano. Niestety, jak widać na zdjęciu nie są to śmieci przechodniów lecz do kosza wrzucane są worki ze śmieciami pochodzące głównie z pobliskich działek. Natomiast nieporządek przy ul. Kasprowicza dotyczy przede wszystkim zlokalizowanej w pobliżu firmy prowadzącej działalność związaną z branżą motoryzacyjną. Przez stojące przez cały dzień samochody, pracownicy mają utrudnioną możliwość posprzątania tego terenu. Dodatkowo informujemy, że widoczna na zdjęciu donica nie jest własnością Gminy Kruszwica.
[ZT]20752[/ZT]
Odnosząc się do kwestii placów zabaw zaznaczamy, że na ich terenie ustawione są kosze na śmieci. Jak widać na zdjęciach opublikowanych na portalu, z placu zabaw przy ul. Lipowej komuś było "za daleko" i "za ciężko", żeby wstać i wyrzucić po sobie śmieci.
Podobna sytuacja dotyczy sprzątania po psach. Kilka lat temu zakupiono specjalne kosze na psie odchody. Pomimo tego nie udało się wyeliminować złego nawyku u wszystkich właścicieli psów. Ponadto, do w/w pojemników często wyrzucane są worki z innymi śmieciami.
Jednocześnie podkreślamy, iż o utrzymanie porządku w miejscach publicznych powinien dbać nie tylko samorząd, ale wszyscy mieszkańcy i osoby przyjezdne.
Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o naszej kulturze. To od nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców bez wyjątku."
[ZT]20759[/ZT]
[ZT]20757[/ZT]
DORSZ: polskie samoloty bojowe w powietrzu, zagrożenie
Nie chce absolutnie siać żadnej paniki ale proszę, żeby moja kruszwica zainteresowała się tematem zwykłych ludzi. Coraz częściej i coraz bliżej odczuwamy zagrożenie, a niestety nie otrzymujemy informacji zwrotnej, jak będziemy chronieni przez państwo i jakie przygotowania sam człowiek może poczynić. To, że w gminie nie mamy ani jednego czerwonego schronu, można dowiedzieć się z mapy schronów. A przypominam, że znajdujemy się w pobliżu i Inowrocławia i Powidza. Może warto się zastanowić, czy nie zainwestować pieniędzy w coś co uratuje ludziom życie, a budowę np. fontanny przełożyć na kolejne lata. Niestety znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Środki zainwestowane w schrony z prawdziwego zdarzenia, będą dawały poczucie bezpieczeństwa przez kolejne długie lata.
Mieszkanka
13:34, 2025-09-14
XVIII Memoriał im. Pawła Cieślaka w Kruszwicy
Widzę, że cenzura na portalu ma się dobrze. Boiskowy grajek się nie spodobał? Kółeczko wzajemnej adoracji za publiczny hajs.
Gall Anonim
20:36, 2025-09-13
Koncert UNU – Tribute to Perfect na Wzgórzu Zamkowym [F
Fajnie było posłuchać muzyki ale po 2h napie...... Walenia kijem o pralkę to już mi się znudziło. Koty i psy nawet się pochowały bo nie dało się słuchać tego. Przez 5h granie pod ten sam rytm tego samego to lekka przesada.
Xxx
08:40, 2025-09-13
Radny o skardze na Frejliszka: Nie mogłem postąpić soli
Mieszkanko dostał to będzie teraz wykonywał polecenia swego pana nie licząc się z nikim i niczym
gryf
20:13, 2025-09-11
8 0
No niestety nie mogę zgodzić się z opinią urzędu na temat kosza na Grodzkiej....przechodzę tamtędy dwa razy dziennie i taki stan rzeczy utrzymywał się od weekendu aż do dnia w którym ktoś opublikował zdjęcia.wiec chyba nikt ze służb które sprzątają miasto tam się nie pofatygował. Moja propozycja jest taka żeby osoba odpowiedzialna za ludzi sprzątających zaczęła ich bardziej pilnować.pozdrawiam
4 1
Mieszkam na Grodzkiej i kosz bywa nawet tydzień czasu nie opróżniany,więc niech nie kłamią że codziennie rano jest opróżniany.Co do Kasprowicza nie raz widziałam ze szkoły jak panie ,panowie sprzatajacy idąc z taczkami nawet nie schyla się po papierki na ulicy . Udają że tego nie widzą czy tak im wygodniej? Nie wiem kto zatrudnia i nadzoruję te osoby ale widać że wolą plotkować godzinami niż sprzątać ulice .
Za to sprzątają na rynku i pod OSP ?
6 1
Jak wszyscy mamy dbać, to nie komunalna zadba o śmieciarki by się z nich jakiś śmierdzący syf nie rozlewał na ulice.
4 0
Ulica Radziejowska -ścieżka rowerowa powstała ale kosza na śmieci tu brak . Spacerowicze, rowerzyści wyrzucają: puszki papierki pety gdzie popadnie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz