Zamknij
REKLAMA

Listy do redakcji zgłoszone do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Jest odpowiedź

07.59, 09.07.2022 Urząd Miejski, MP, fot. UM
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Miejski w Kruszwicy otrzymał od nas "listy do redakcji", które opublikowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Poniżej cała odpowiedź Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

"W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, że pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i  Robót Publicznych Urzędu Miejskiego w Kruszwicy (10 osób) codziennie (od poniedziałku do niedzieli) dbają o czystość naszego miasta. Do ich obowiązków należy m.in. podlewanie kwiatów, koszenie trawników, opróżnianie koszy, sprzątanie terenu czy pomoc przy organizacji imprez.

[ZT]20733[/ZT]

Wspomniany w artykule kosz przy ul. Grodzkiej jest opróżniany codziennie rano. Niestety, jak widać na zdjęciu nie są to śmieci przechodniów lecz do kosza wrzucane są worki ze śmieciami pochodzące głównie z pobliskich działek. Natomiast nieporządek przy ul. Kasprowicza dotyczy przede wszystkim zlokalizowanej w pobliżu firmy prowadzącej działalność związaną z branżą motoryzacyjną.  Przez stojące przez cały dzień samochody, pracownicy mają utrudnioną możliwość posprzątania tego terenu.  Dodatkowo informujemy, że widoczna na zdjęciu donica nie jest własnością Gminy Kruszwica.

[ZT]20752[/ZT]

Odnosząc się do kwestii placów zabaw zaznaczamy, że na ich terenie ustawione są kosze na śmieci. Jak widać na zdjęciach opublikowanych na portalu, z placu zabaw przy ul. Lipowej komuś było "za daleko" i "za ciężko", żeby wstać i wyrzucić po sobie śmieci.

Podobna sytuacja dotyczy sprzątania po psach. Kilka lat temu zakupiono specjalne kosze na psie odchody. Pomimo tego nie udało się wyeliminować złego nawyku u wszystkich właścicieli psów. Ponadto, do w/w pojemników często wyrzucane są worki z innymi śmieciami.

Jednocześnie podkreślamy, iż o utrzymanie porządku w miejscach publicznych powinien dbać nie tylko samorząd, ale wszyscy mieszkańcy i osoby przyjezdne.

Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o naszej kulturze. To od nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców bez wyjątku."

[ZT]20759[/ZT]

[ZT]20757[/ZT]
 

(Urząd Miejski, MP, fot. UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BbbBbb

8 0

No niestety nie mogę zgodzić się z opinią urzędu na temat kosza na Grodzkiej....przechodzę tamtędy dwa razy dziennie i taki stan rzeczy utrzymywał się od weekendu aż do dnia w którym ktoś opublikował zdjęcia.wiec chyba nikt ze służb które sprzątają miasto tam się nie pofatygował. Moja propozycja jest taka żeby osoba odpowiedzialna za ludzi sprzątających zaczęła ich bardziej pilnować.pozdrawiam

09:00, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BinkBink

4 1

Mieszkam na Grodzkiej i kosz bywa nawet tydzień czasu nie opróżniany,więc niech nie kłamią że codziennie rano jest opróżniany.Co do Kasprowicza nie raz widziałam ze szkoły jak panie ,panowie sprzatajacy idąc z taczkami nawet nie schyla się po papierki na ulicy . Udają że tego nie widzą czy tak im wygodniej? Nie wiem kto zatrudnia i nadzoruję te osoby ale widać że wolą plotkować godzinami niż sprzątać ulice .
Za to sprzątają na rynku i pod OSP 😂 14:48, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

6 1

Jak wszyscy mamy dbać, to nie komunalna zadba o śmieciarki by się z nich jakiś śmierdzący syf nie rozlewał na ulice. 18:39, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Inga Kog Inga Kog

4 0

Ulica Radziejowska -ścieżka rowerowa powstała ale kosza na śmieci tu brak . Spacerowicze, rowerzyści wyrzucają: puszki papierki pety gdzie popadnie. 12:09, 12.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%