Zamknij

W środę ponad 350 przypadków zakażeń, to wzrost o ponad 50% w stosunku do ub. tygodnia

PAP 17:43, 01.09.2021
2 PAP PAP

Szef resortu zdrowia, pytany o jego prognozy na temat czwartej fali, odparł, że obecnie nie mamy dużej liczby zakażeń w Polsce, ale są zauważalne regularne wzrosty zakażeń, które utrzymują się na poziomie 20-25 proc. przy porównaniu tydzień do tygodnia.

W środę zostaną podane dane o ponad 350 przypadkach zakażeń koronawirusem. To wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia - poinformował w środę w RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

"Dzisiaj będzie ponad 350 przypadków, co w stosunku do poprzedniego tygodnia oznacza ponad 50-procentowy wzrost, więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami" - powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że z uwagi na liczbę osób zaszczepionych czwarta fala nie będzie takim obciążeniem dla systemu służby zdrowia jak poprzednie.

"Ci co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje" - stwierdził Niedzielski.

"Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów" - dodał minister zdrowia.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 285 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło pięć osób z COVID-19.

Tydzień temu, 24 sierpnia, MZ informowało o 233 nowych zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 17 sierpnia, o 221 przypadkach.

Nowe zakażenia - o których poinformowano we wtorek - wykryto u osób z województw: mazowieckiego (45), małopolskiego (37), lubelskiego (28), łódzkiego (28), zachodniopomorskiego(20), śląskiego (19), wielkopolskiego (18), podkarpackiego (16), podlaskiego (16), pomorskiego (15), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), kujawsko-pomorskiego (6), opolskiego (5) i z lubuskiego (2).

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 888 670 przypadków. Zmarło 75 345 osób z COVID-19. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

YyyyyYyyyy

4 0

Przestańcie straszyć tych biednych ludzi tymi falami ??? szpryca hmmm nigdy tego syfu pamiętajcie dacie się raz to i na trzeciej dawcę się nie skończy ? zamiast #szczepimy się wolę #śmieje się.

22:50, 01.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JPDLJPDL

1 0

Skoro podajecie już statystyki zgonów proszę o skalę porównawczą - ile zgonów tego dnia, z jakich powodów, ilu zginęło w wypadkach, ilu na oddziałach paliatywnych, ilu z powodu niewystarczającej opieki lekarskiej ?

20:46, 06.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Gigant zamyka browar z wielowiekową tradycją

To dobry krok w marszu przeciwko alkoholizmowi i nabijaniu kabz rządzącym darmozjadom. Docelowo należy zamknąć i zlikwidować wszystkie browary, gorzelnie i winiarnie. Zdrowe społeczeństwo to podstawa, niemniej poza alkoholem, należy jeszcze zlikwidować fast foody i produkcje wysoko przetworzonej żywności. Tak być powinno tylko jest to w interesie tylko świadomej niewielkiej grupki społecznej która może tylko o tym pomarzyć. Co gorsza lukę na rynku browarnianym kosztem Namysłowa wypełnią zaraz inni, a prosty lud dalej będzie opijał się tym piwskiem i zagryzając niezdrową żywnością. Ale co tam, przy tej okazji przemysł farmaceutyczny będzie miał na kim zarabiać a w ostateczności i tak wszystko do piachu... Tylko po co w taki sposób ?

Szczurbiturian

08:38, 2025-10-19

Ile na targi w Poznaniu, a ile na krówki? Zaglądamy do

Już za Gawrysiaka promocja gminy przez PTTK była ustalona na zasadzie, że PTTK realizuje promocję gminy wg. założeń Urzędu i swoich własnych i sam pokrywa wydatki . Tak, że Witczak Ameryki nie odkrył tylko kopiował pomysł poprzednika. W promocji liczy się pomysł a obecnie rządzących na to nie stać, a podobno młodzi mieli być lekarstwem na problemy gminy, stopniowo widać bezradność obecnych włodarzy, prezentują co raz nowe wizje, które jakoś same nie chcą się zamienić w rzeczywistość. Do tego Mikołaj jak nie może sobie poradzić z problemami samorządu staje się konfliktowy i agresywny starając się to przykryć wciąż przyklejonym uśmiechem.

Obiektywny

14:43, 2025-10-17

Książulo odwiedził nasze stron. Zobaczcie, jak ocenił k

Niesamowite

Olaf Lubaszenko

14:27, 2025-10-17

Kruszwica: powołano komisje do przetargów, naborów i do

Sama w sobie idea powołanie komisji jest jak najbardziej słuszna lecz jest jedno ale - czy osoby w tych komisjach są merytorycznie przygotowane aby oceniać i wydawać opinie ? Mam nadzieję, że tak ....

WolneMedia

12:33, 2025-10-17

0%