Zamknij

Tak zmieniała się średniowieczna Kruszwica [VIDEO]

PB 09:47, 24.07.2025 Aktualizacja: 09:48, 24.07.2025
Skomentuj
  • W cyfrowym repozytorium RCIN PAN udostępniono pełną wersję wizualizacji przedstawiającej pięć faz rozwoju wczesnośredniowiecznego grodu w Kruszwicy.

  • Materiał nosi tytuł „Kruszwica FHD. Wizualizacja pięciu faz rozwoju wczesnośredniowiecznego grodu” i stanowi element szerszego opracowania naukowego opublikowanego w 2022 roku przez Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Ośrodek Studiów Pradziejowych i Średniowiecznych w Poznaniu.

Koncepcja wizualizacji została opracowana przez Wojciecha i Bożenę Dzieduszyckich, a jej wykonania podjęli się Maciej Małachowicz i Rafał Karnicki. Całość materiału została przygotowana w ramach projektu badawczego redagowanego przez Wojciecha Dzieduszyckiego i Joannę Sawicką.

Publikacja dostępna w repozytorium funkcjonuje również pod alternatywnym tytułem: „Mit, tradycje i rzeczywistość materialna. Kruszwica. Od wczesnopiastowskiego grodu do zamku kazimierzowskiego. Część II. Zamek”.

Zasób udostępniono w języku polskim jako obraz cyfrowy, zaklasyfikowany jako dane badawcze. Zgodnie z informacją RCIN PAN, materiały objęte są prawem autorskim, jednak korzystanie z nich jest dozwolone w zakresie wynikającym z przepisów o dozwolonym użytku.

Wizualizacja została zrealizowana i opublikowana dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oryginał publikacji znajduje się w zbiorach Biblioteki Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Portal MojaKruszwica.pl zwrócił się z zapytaniem o możliwość opublikowania pełnej wizualizacji na stronie internetowej portalu, z podaniem wszystkich wymaganych danych źródłowych.Materiał Opublikowano za zgodą RCIN PAN.

[DAWNY]1753342637799[/DAWNY]

Tytuł: Kruszwica FHD. Wizualizacja pięciu faz rozwoju wczesnośredniowiecznego grodu
Inny tytuł: Mit, tradycje i rzeczywistość materialna. Kruszwica. Od wczesnopiastowskiego grodu do zamku kazimierzowskiego. Część II. Zamek
Twórca: Dzieduszycki, Wojciech : Red.; Sawicka, Joanna : Red.
Wydawca: Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk; Ośrodek Studiów Pradziejowych i Średniowiecznych w Poznaniu
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 2022
Typ zasobu: Obraz – dane badawcze
Język: polski
Prawa: Prawa zastrzeżone – dostęp nieograniczony
Zasady wykorzystania: Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.
Digitalizacja: Instytut Archeologii i Etnologii PAN
Lokalizacja oryginału: Biblioteka Instytutu Archeologii i Etnologii PAN
Dofinansowane ze środków: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MyszakMyszak

5 0

Dobry materiał, ale po kiego czorta to się tak szybko kręci aż mi się we łbie zakręciło i nawet nie można się dokładniej przyjrzeć, bo się kręci jak opętane.

14:35, 24.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gryfgryf

1 1

No i co z tego jak pisioki znów cofneły nas do średniowiecza.

16:49, 24.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%