Dla ok. 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia obowiązkowym pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym w środę po godzinie 9.00 rozpoczęły się matury. Historia egzaminu dojrzałości sięga początków XIX wieku.
Polska niemal od początku XVIII w. była państwem niesuwerennym. Z tego, że uzależniona od wschodniego sąsiada Rzeczpospolita jest słaba, a jej ustrój wymaga naprawy, zdawano sobie już sprawę w latach dwudziestych XVIII w.
W siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia trwa wykład pt. "Lokacja miejska Kruszwicy na tle Kruszwicy na tle procesów miastotwórczych na Kujawach w dobie średniowiecza”. Prelegentem jest dr Adam Koecki.
22 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia odbędzie się wykład pt. "Lokacja miejska Kruszwicy na tle procesów miastotwórczych na Kujawach w dobie średniowiecza” wygłoszony przez dr. Adama Koseckiego, autora książki "Miasta kujawskie w średniowieczu. Lokacje, ustrój i samorząd miejski".
W grudniu 2013 roku wielu mieszkańców spotkała niezbyt miła sytuacja. Dawny obelisk upamiętniający ofiary II Wojny Światowej został zdemontowany. Mimo obietnic do tej pory na rynku nie powstało żadne miejsce pamięci.