Zamknij
REKLAMA

Od soboty otwarte ogródki w restauracjach; więcej osób będzie mogło jechać transportem publicznym

17:16, 14.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Poluzowanie w gastronomii oraz w transporcie wynika z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie 8 maja br.

Zgodnie z decyzją rządu, od soboty będą mogły być otwarte na świeżym powietrzu ogródki w restauracjach; więcej osób będzie mogło także podróżować transportem publicznym, czyli np. pociągami, autobusami, tramwajami.

Zgodnie z nim, od soboty 15 maja do 28 maja restauracje oraz lokale gastronomiczne mogą otworzyć dla klientów swoje ogródki na świeżym powietrzu. Klienci będą musieli zajmować co drugi stolik i odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

Od soboty do 5 czerwca br. więcej osób będzie mogło podróżować publicznym transportem zbiorowym. Oznacza to, że w np. w pociągu, autobusie, tramwaju dostępnych będzie 100 proc. miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

Także od soboty do 5 czerwca samochodem do przewozu więcej niż siedmiu osób i nie więcej niż dziewięciu łącznie z kierowcą będzie mogło podróżować nie więcej osób niż połowa miejsc siedzących.

Ponadto, do 5 czerwca br. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby m.in.: obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Maski trzeba też nosić w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach). (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

***** *** kocham PIS***** *** kocham PIS

1 0

W Polsce dla wszystkich otwarte na zachodzie tylko po szprycy taka to nowoczesna Europa 20:48, 14.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Szczery Szczery

1 1

Poczekaj, poczekaj, już za chwileczkę, już za momencik niezaszczepionych w getto się wkręci... Będą wytyczne kręcić się stale... Czy wszystkie buzie już roześmiane??? Taka smutna przyszłość, "Nowy Ład ".... 01:12, 15.05.2021


RuksRuks

2 0

O znoszą kolejne obostrzenia. Czy można już chorować na inne choroby, czy jeszcze poczekać ? 07:31, 16.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%