Zamknij

Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A. działają lokalnie i wspomagają potrzebujących

16:06, 02.04.2020 | ZT
Skomentuj
REKLAMA

Działając w realiach pandemii Spółka skupia swoje aktywności na trzech priorytetach: zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy dla swoich pracowników, nieprzerwanym zaopatrzeniu rynku w swoje wyroby, oraz pomocy lokalnym społecznościom.

Wsparcie w różnych formach trafia do szpitali, ośrodków opieki społecznej, domów dziecka, a także organizacji pozarządowych. W tym wyjątkowym okresie ZT „Kruszwica” S.A. ze szczególną odpowiedzialnością traktuje swój obowiązek wobec społeczeństwa wynikający z pozycji firmy dostarczającej podstawowe produkty w szeroko rozumianym łańcuchu dostaw żywności.

Pierwsze działania dla zabezpieczenia swoich pracowników oraz utrzymania ciągłości produkcji Spółka podjęła już w końcu lutego b.r. Wprowadzonych zostało szereg rozwiązań prewencyjnych, począwszy od zapewnienia powszechnego dostępu do środków dezynfekcji, wyposażeniu pracowników na stanowiskach szczególnie narażonych na potencjalne zarażenie w środki ochrony osobistej, po zmiany w organizacji pracy poszczególnych działów firmy. Prócz celu bezpośredniego, jakim jest bezpieczeństwo pracowników, działania te mają zapewnić odbiorcom niezakłócony poziom dostaw produktów będących podstawowymi artykułami spożywczymi dla polskich rodzin – olejów i tłuszczów roślinnych.

Obecnie we wszystkich zakładach Spółki trwa nieprzerwana produkcja odpowiadająca na zwiększony popyt rynkowy. Prowadząc działalność w krytycznym okresie pandemii Spółka pamięta o tych, którzy wymagają wsparcia i pomocy. ZT „Kruszwica” S.A., funkcjonując w ramach grupy Bunge w Polsce, posiada zakłady produkcyjne w województwach: Kujawsko-Pomorskim, Dolnośląskim, Mazowieckim i Zachodnio-Pomorskim. Chcąc pomagać w sposób najbardziej skuteczny Spółka zdecydowała o skierowaniu swojej pomocy do społeczności lokalnych. Kierunek i zakres tej pomocy został ustalony z władzami wojewódzkimi i samorządowymi, mającymi bieżące informacje na temat najważniejszych potrzeb w regionach.

Dla każdej lokalizacji wytypowane zostały placówki medyczne i szpitale zakaźne, które uzyskały wsparcie od Spółki w formie darowizn produktowych (olej rzepakowy, margaryny, pasty warzywne), a także środków ochrony indywidualnej, jak kombinezony ochronne, czy rękawiczki jednorazowe. Stołówki przyzakładowe otrzymały środki pieniężne w celu przygotowywania i dostarczenia bezpłatnych posiłków przeznaczonych dla personelu lokalnych szpitali, a także organizacji, których członkowie są zaangażowani w pomoc osobom na kwarantannie. Wsparcie produktowe otrzymały także lokalne jednostki pomocy społecznej, w tym domy opieki i domy dziecka.

Do tej pory Spółka przekazała już kilka ton żywności i 1500 kombinezonów ochronnych. W obliczu nadchodzącego kryzysu w branży HoReCa ZT „Kruszwica” S.A. stara się wspierać swoich partnerów biznesowych. Spółka zainicjowała kampanię #WspieramLokalneLokale, mającą na celuzachęcanie konsumentów do składania zamówień w ulubionych lokalach z dostawą albo odbiorem osobistym. Tym samym firma chce pomóc restauracjom i cukierniom w obliczu wyzwań, jakie niosą ograniczenia działalności lokali gastronomicznych z powodu zagrożenia epidemicznego.

Przewidując, że obecna trudna sytuacja może się utrzymać jeszcze przez dłuższy czas, ZT „Kruszwica” S.A. pozostaje w bieżącym kontakcie z władzami lokalnymi i regionalnymi jednostkami ochrony zdrowia, aby, w określonym zakresie, utrzymać swoje wsparcie dla nich w dłuższej perspektywie.

[ZT]11409[/ZT]

[ZT]11413[/ZT]

[ZT]11420[/ZT]

 

(ZT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz