Zamknij

O biegaczach z Kruszwicy w sportowym portalu pracadlabiegacza.pl

09:09, 30.12.2020 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Redaktor portalu pracadlabiegacza.pl Jarosław Cieśla przygotował materiał na temat członków Rozbieganej Kruszwicy. Z materiału dowiemy się m.in. jak nowe stowarzyszenie nad Gopłem powstało i kto był jego inicjatorem.

- Damian Majer i Marcin Kowalski z Kruszwicy często biegali razem. Wpadli też na pomysł, żeby założyć grupę biegową. Chcieli pomagać początkującym biegaczom unikać różnych błędów, a także rozplanować im treningi tak, żeby efektem był progres. Po pewnym czasie do grupy zaczęli dołączać nowi członkowie i tak powstała drużyna o nazwie Rozbiegana Kruszwica. W tym roku postanowili się sformalizować i utworzyli oficjalne stowarzyszenie, liczące już 40 osób. Barwami drużyny są kolory zielony (nawiązanie do herbu miasta) oraz pomarańczowy (dobrze widoczny podczas poruszania się po drogach) - czytamy w materiale portalu.

Członkowie Rozbieganej Kruszwicy mają także szereg sukcesów. W biegach przeszkodowych zwyciężały Malwina Szymańska („Solankowy Koszmar” na dystansie 10 km w 2019 roku) oraz Dorota Trzeciak („Pod Napięciem” w Radziejowie w 2020 roku).

Jacek Baca zajął 3 miejsce open w cyklu Grand Prix w Inowrocławiu oraz w Poznaniu w 2017 roku na dystansie 5 km.

Cały materiał znajdziesz tutaj

[ZT]14300[/ZT]

[ZT]14320[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DnfDnf

4 1

Nic tylko biegać z maseczka na gębie samo zdrowie. 15:35, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz