Zamknij

Astrobaza Kruszwica gościła w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk-MojaKruszwica.pl

09:44, 13.06.2018 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

 

Miłośnicy kosmosu i członkowie koła astronomicznego Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, uczennice MOW oraz absolwenci  Gimnazjum nr 1 działający w kruszwickiej Astrobazie, pod opieką  koordynatorów Ilony Dybicz i Magdaleny Musiałowskiej,  pojechali do Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

- Zostaliśmy tam zaproszeni przez naukowców, którzy odwiedzili nasze obserwatorium kilka miesięcy temu . W instytucie naukowym PAN wysłuchaliśmy wykładu dr Ryszarda Gabryszewskiego na temat niebezpiecznych planetoid. Uczestniczyliśmy w pokazie Pana Pawła Grochowalskiego, z którym wspólnie zbudowaliśmy jądro kometarne. Obserwowaliśmy tez proces sublimacji. Mieliśmy możliwość zwiedzenia pokoju kontroli lotów pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE – CAMK - podają koordynatorzy.

Podczas rozmów z naukowcami uczniowie dowiedzieli się , w jaki sposób przygotować się i jakie podjąć studia, by w przyszłości móc pracować w ośrodkach naukowych. Pobyt w stolicy był dla uczestników wycieczki okazją do zwiedzenia kilku ciekawych miejsc w Warszawie.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%