W stanicy Wdeckiego WOPR w Tleniu (powiat świecki) odbyła się inauguracja sezonu wakacyjnego na kąpieliskach województwa kujawsko-pomorskiego. W wydarzeniu uczestniczyli wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, wójt gminy Osie Michał Grabski oraz przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W ramach wsparcia dla służb ratowniczych samorząd województwa przeznaczył na letnie dyżury i patrole WOPR kwotę 130 tysięcy złotych. Środki te umożliwią zapewnienie bezpieczeństwa na najważniejszych akwenach regionu, w tym m.in. nad Zalewem Włocławskim, Zalewem Żur, jeziorem Gopło, jeziorami Pojezierza Brodnickiego, a także nad rzekami Wisłą, Brdą i Wdą.
[FOTORELACJA]5464[/FOTORELACJA]
Ratownicy wodni pełnić będą służbę również w stanicach i kąpieliskach m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Żninie, Brodnicy, Tucholi, Tleniu, Borównie, Solcu Kujawskim, Ciechocinku i nad Zalewem Koronowskim. W gotowości pozostaje ponad 1 300 ratowników.
Dodatkowe wsparcie dla jednostek WOPR zapewniono w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Na zakup specjalistycznego sprzętu, w tym samochodów, quadów, kajaków i defibrylatorów, przeznaczono 7 mln złotych. Jak zaznacza prezes Kujawsko-Pomorskiego WOPR Maciej Banachowski, jest to największy tego typu projekt w Polsce.
W poprzedniej perspektywie unijnej (RPO 2014-2020) środki pozwoliły m.in. na zakup wyposażenia do szkoleń i prowadzenia akcji ratowniczych. Blisko tysiąc osób uzyskało dzięki temu kwalifikacje w zakresie ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy.
Z myślą o bezpieczeństwie wypoczywających powstała także aplikacja „Ratunek”, umożliwiająca szybkie połączenie z ratownikami i automatyczne przesłanie lokalizacji z dokładnością do 3 metrów. Zgłoszenia z województwa kujawsko-pomorskiego obsługuje Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100 – czynny całodobowo przez cały rok.
[ZT]43647[/ZT]
[ZT]43641[/ZT]
Rożniaty: Próba zawrócenia ciężarówki sparaliżowała ruc
Zastanawiam się skąd się tacy idioci biorą i otrzymują prawo jazdy kategorii C+E oraz wymagane świadectwa kwalifikacji. Co się dzieje z tymi ludźmi, czy to wina szczepionek na rzekomego wirusa z koroną czy co ? Ewolucja zatacza koło i ludzie na powrót małpieją, wjeżdżają na przejazdy kolejowe przy zamkniętych rogatkach i próbują zatrzymywać pociągi, czy jak w tym przypadku zawracają na drodze o szerokości 7 metrów zestawem długości 12 metrów. Brawo normalnie. Zapytam więc, dokąd ten świat zmierza ?
Vlad Palovnik
22:14, 2025-07-01
Bóg wina opuścił Kruszwicę w nadziei na lepsze jutro
A ja składam podziękowania dla Pana Przemysława Bohonosa za bezinteresowne i skuteczne działanie na rzecz naszej lokalnej kultury. Ratuje zabytki i ukazuje historię naszej gminy oraz regionu. Władza gminna ma się czego od Niego uczyć.
Agnieszka
19:12, 2025-07-01
O Żernikach na sesji rady powiatu i w Internecie
Ojca potrzebuje też droga z Kruszwicy do Sikorowa. Miejmy nadzieję, że te dwa polityczne koguciki nie okażą się bezradni wobec wszechpotężnej Wiesławy i już w 2030 r. znajdą się pieniądze na przebudowę tego odcinka. 🤣 A swoją drogą, to Zalesiak jest teraz z Pawłowską w opozycji do PO? 🙄
12:51, 2025-07-01
Archeologiczne kłamstwo pod Kruszwicą: Powołują się na
Braki w wykształceniu tudzież przejęzyczenia i pomyłki zdarzają się wszystkim. Odkręcanie i poprawianie trwa długo stąd wielka popularność świadomie wprowadzanych informacji nieprawdziwych - fejków, a nawet fekaliów.
...
08:55, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz