Zamknij

Kierowca trafił do policyjnego aresztu a pies do domu bo niczym nie zawinił

15:10, 27.02.2020 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Przez Gniewkowo, a potem przez las uciekał kierowca opla, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Niebawem wszystko było jasne. Alkohol, brak uprawnień, to tylko niektóre z jego przewinień.

Wczoraj (26.02) gniewkowscy policjanci rozliczyli zatrzymanego 36-letniego mężczyznę. Cała sprawa ma swój początek (24.02) krótko przed północą, kiedy to policjantów z Gniewkowa zainteresował pewien pojazd jadący ul. Toruńską. Opel nie miał podświetlonej tablicy rejestracyjnej. Patrol postanowił to sprawdzić i gdy tylko zbliżył się radiowozem do tego samochodu, jego kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg jadąc na sygnałach i dając kierowcy znaki, by ten się zatrzymał. On jednak nie reagował. Zjechał nagle w stronę pobliskiego lasu i tam uciekał drogami. Nagle też stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Funkcjonariusze wyskoczyli z radiowozu i zatrzymali kierowcę. Od mężczyzny było czuć alkohol. Chwiał się również na nogach. Okazało się też, że nie jechał sam. Jego pasażerem był pies. Zarówno on i pies na skutek kolizji z drzewem nie ucierpieli.

Podczas ustalania okoliczności całej sytuacji okazało się, że kierowca utrzymywał, iż podróżował swoim samochodem, choć nie umiał tego udowodnić. Samochód nie był bowiem na niego przerejestrowany. Ponadto opel nie miał aktualnych badań technicznych, a kierujący nim 36-letni mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Gdy patrol potwierdził, że pojazd jest faktycznie własnością mężczyzny, przekazał opla i psa członkowi rodziny.

Policjanci zbadali stan trzeźwości zatrzymanego. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i to, że nie wykonał polecenia zatrzymania się do policyjnej kontroli. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone