Zamknij

Gróbarczyk: wystartowała aplikacja promująca turystykę wodną

14:42, 10.07.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wyjaśnił, że aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z Google play. W niedługim czasie ma być ona też dostępna w app store.

Wystartowała aplikacja "Drogi wodne", której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych - poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane - dodał.

Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Wykorzystuje ona mapy Google, wskazuje pozycję na trasie. Aplikacja pokazuje też skąd można wypłynąć, dokąd wrócić, ile trasa zajmie - dodał.

Jest ona przeznaczona - jak podkreślił minister - dla wszystkich wodniaków: zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli.

Zapewnił jednak, że aplikacja będzie rozwijana. "Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona" - wskazał. Taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi.

Z czasem - jak dodał Gróbarczyk - w aplikacji znajdą się również atrakcje turystyczne, restauracje, przystanie czy zabytki znajdujące się w pobliżu proponowanych turystycznych szlaków wodnych.

Według Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną. "I zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji" - wskazał. (autor: Michał Boroń, Magdalena Jarco mick/ maja/ drag)

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz