Zamknij

Policjanci i dzieci seniorom

12:32, 30.03.2021 | KPP
Skomentuj

Nadchodzące święta wielkanocne nie będą łatwe z uwagi na trwającą pandemię. Nie możemy spotykać się w szerszym gronie, a wielu seniorów być może będzie po prostu sama. Dlatego policjantki zaprosiły uczniów szkół do wykonania świątecznych kartek. Trafią one do inowrocławskich seniorów. Prócz życzeń, będzie w nich coś jeszcze.

Policjantki st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka, realizujące zagadnienia z dziedziny profilaktyki społecznej, zaprosiły uczniów do zatroszczenia się o starsze, często samotne osoby. Dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 2 i 11 wraz ze swoimi Paniami: Mirosławą Lewandowską, Katarzyną Mazur i Małgorzatą Pawlak, wykonały wyjątkowo piękne i kolorowe kartki z życzeniami.

Prócz życzeń do każdej kartki była dołączona ważna informacja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Informatory dotyczą bowiem zdarzeń związanych z sytuacjami, gdy nieuczciwi ludzie podszywając się pod wnuczka, hydraulika, pracownika wodociągów, a nawet policjanta, wyłudzają pieniądze. Ofiarami takich sytuacji padają często właśnie seniorzy.  

Pięknie wykonane przez uczniów inowrocławskich szkół świąteczne kartki już trafiły do dwóch placówek zrzeszających seniorów. Wczoraj (29.03) st. asp. Justyna Piątkowska oraz dwaj dzielnicowi mł. asp. Jarosław Nowicki i asp. szt. Mariusz Wardęcki dostarczyli je do Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” i Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu. Opiekunowie przekażą kartki swoim podopiecznym.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom szkół, którzy włączyli się w akcję profilaktyczną. Troszczmy się o seniorów i działajmy na rzecz ich bezpieczeństwa!

[ALERT]1617099739821[/ALERT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%