Zamknij

Rozpoczęli prace nad dokumentacją dla kolejnej obwodnicy w regionie

08:42, 06.06.2021 | mp
Skomentuj

GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą  Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R). To czwarta z sześciu obwodnic, jakie powstaną w woj. kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Umowę podpisano z konsorcjum firm  TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner). Podmiot zaoferował najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej. Oferta zwycięskiego konsorcjum?opiewa na kwotę 1?225?848,75 zł i uzyskała maksymalna ocenę 100 punków. Łącznie w postępowaniu brało udział osiem firm.

[ZT]16427[/ZT]

- Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem - informuje GDDKiA.

Celem budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w miejscowości na drodze krajowej nr 25. Jest to ruch na osi północ-południe, pomiędzy Bydgoszczą a Inowrocławiem i dalej w kierunku Kutna i Poznania. To jeden z ważniejszych korytarzy transportowych w województwie.  

[ZT]16433[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%