Zamknij

W Kruszwicy powstał nowy klub seniora. Wybrano jego władze [ZDJĘCIA

08:57, 11.10.2021 | Stowarzyszenie Amicus

Przy wsparciu Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus powołany został Klub Seniora Amicus, skupiający aktywnych kruszwiczan 60+.

- Powołany przez nas Klub Seniora stwarza przestrzeń do działania dla aktywnych kruszwiczan 60+, którzy mimo upływu lat są pełni energii i chęci do zmieniania świata na lepsze - mówi Andrzej Gralak, pełnomocnik Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus ds. współpracy z Klubem Seniora Amicus. – Nasz Klub jest otwarty dla ludzi zaangażowanych, chcących rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz realizować się w inicjatywach społecznych.

Podczas spotkania założycielskiego odbyły się także wybory do władz Klubu. W proces przeprowadzenia wyborów zaangażował się Przemysław Bohonos, redaktor i dziennikarz, prezes Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego, trener i edukator partycypacji społecznej i obywatelskiej. Obserwatorami wyborów byli uczniowie Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia w Inowrocławiu.

– Była to dla nas wszystkich prawdziwa lekcja demokracji – stwierdza Przemysław Bohonos. – Wystąpienia, prezentacje, dyskusje, głosowania, podliczanie głosów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani.

- Cieszę się, że nasze wsparcie daje moc – mówi Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus. -  Kruszwiczanie uczestniczący w naszych projektach robią duże postępy w zakresie komunikacji, umiejętności pracy zespołowej i kreatywności. Członkom Klubu Seniora Amicus życzymy powodzenia w realizacji planów i marzeń, bo o tym jakie mamy życie to my decydujemy – może być piękne, ciekawe i wartościowe.


Wyniki wyborów do Zarządu Klubu Seniora Amicus 

Na przewodniczącego Klubu zgłoszono jedną kandydaturę ANNY URBAŃSKIEJ, która uzyskała 30 głosów. 

W skład Zarządu Klubu wybrane zostały 4 osoby spośród 12 kandydatów.

W Zarządzie zasiądą: MARIA WOJCIECHOWSKA (25 GŁOSÓW), DANUTA KRAWCZYK (24 GŁOSY), WALENTY KUBIAK (22 GŁOSY), HALINA LEWANDOWSKA (17 GŁOSÓW).

Do Komisji Rewizyjnej zgłoszono 21 kandydatów. Najwięcej głosów uzyskali: MARIA BARGLIK (13 GŁOSÓW), EDWARD JĘDRZEJCZAK (9 GŁOSÓW), MARIA KILIŃSKA (6 GŁOSÓW).

O wejście w skład SĄDU KOLEŻEŃSKIEGO ubiegało się 17 kandydatów. Najwięcej głosów uzyskały: OLENA KOWALSKA (6 GŁOSÓW), MARIA KANAREK (5 GŁOSÓW), ALICJA URBANEK (5 GŁOSÓW).
...........................................................
Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

[ZT]17824[/ZT]

[ZT]17812[/ZT]

[ZT]17816[/ZT]

 

(Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%