Zamknij

Rodzina Shu chce wrócić do Polski. Napisała do urzędów naszego regionu

08:49, 01.05.2022 | AS
Skomentuj
REKLAMA

Rodzina Shu z Kazachstanu chce powrócić do Polski. Wniosek w tej sprawie złożył do gmin powiatu inowrocławskiego oraz regionu Roman Shu.

Rodzina Shu zamieszkuje obecnie w Kazachstanie i stara się przenieść do Polski.

- Jestem repatriantem i wnioskodawcą mojej rodziny. Pracuje 7 lat jako kierowca w Ambasadzie Republiki Litewskiej w Kazachstanie. Mam prawo jazdy kategorii B, C, B1, C1, D1, CE - przekazuje portalowi MojaKruszwica.pl pan Roman.

Jego rodzina liczy łącznie pięć osób. Żona Julia Shu, ma 36 lat i pracuje jako księgowa. Wcześniej pracowała w handlu. Rodzina ma także trójkę dzieci, córkę Milanę, syna Radiona oraz siedmioletnią Taissiya. 

- Jestem potomkiem represjonowanych Polaków  w 1936 roku. Nasza babcia Sofia nie spełniła swojego marzenia, powrócą do swojej historycznej ojczyzny, w 2006 roku zmarła. Dużo nam opowiedziała o Polsce, zaszczepiła w nas tradycje Polaków, i dała nam swoją miłość do ojczyzny. Nasi przodkowie byliby z nas dumni, że wróciliśmy do ojczyzny - informuje pan Roman.

- Wszyscy interesujemy się historią i współczesnością kraju pochodzenia. W stopniu dostatecznym znamy język polski. Odbyliśmy również kurs integracji w Polsce, prowadzony przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji w Polsce, dzięki czemu posiadamy wiedzę z zakresu kultury Polaków, załatwiania wszelkich niezbędnych dokumentów w Polsce, opieki zdrowotnej, edukacji, podatków i inne warunki związane z integracją w Polsce - dodaje.

[ZT]19955[/ZT]

[ZT]19953[/ZT]

[ZT]19929[/ZT]

 

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

TJTJ

2 6

Repatriant w czwartym pokoleniu. Takie numery tylko w Polsce, nigdzie na świecie tak nie ma. 09:12, 01.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ганболд НэргүйГанболд Нэргүй

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do tego świra pod 1Do tego świra pod 1

1 1

Chyba co najwyzej jakis prawdziwy baran (zwierze) mongolski może sie obrazić na ten wpis ,że jakiś *%#)!& z Polski przyjedzie go doic, a nie nasz bratni naród mongolski. 23:32, 01.05.2022


0%