Zamknij

Gniewkowo znów na tapecie. Tym razem trwa poszukiwanie policyjnych rowerów. Sprawę bada policja

21:41, 12.03.2019 | red gni
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu 2011 roku policjanci z Komisariatu Policji w Gniewkowie za pośrednictwem kierowanego przez burmistrza Adama Roszaka Urzędu Miejskiego otrzymali dwa rowery z pełnym wyposażeniem oraz ubiorem dla funkcjonariuszy, na których mieli patrolować miasto i gminę. Sprzęt kosztował 5 tys. zł, jego zakup sfinansowało Przedsiębiorstwo Komunalne „Gniewkowo”, którego prezesem był dzisiejszy burmistrz Adam Straszyński.

Mijały lata, a policjantów na rowerach nikt w Gniewkowie ani okolicy nie widział. Przypomniał sobie o nich radny Krzysztof Tomasik. Podczas VI sesji Rady Miejskiej zapytał o korzystanie z jednośladów asp. szt. Karola Posadzego z gniewkowskiego komisariatu, który pojawił się na sesji porozmawiać z radnymi o bezpieczeństwie w Gminie Gniewkowo.

– Pomysł z rowerami nie do końca wypalił. Z tego co wiem, rowery decyzją moich zwierzchników zostały przekazane dla strażaków – odpowiedział asp. szt. Posadzy. – No to mnie teraz zaskoczyłeś, Karol! – powiedział, niejako wywołany do tablicy, również obecny na sesji komendant gniewkowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Sławomir Kościński.

Powyższe wypowiedzi nie wniosły do sprawy absolutnie nic (nie czynimy jednak z tego zarzutu wobec asp. szt. Posadzego czy dh Kościńskiego, którzy mieli pełne prawo nie posiadać wiedzy na ten temat). Postanowiliśmy więc pytać dalej. O pomoc w zdobyciu informacji poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji, asp. szt. Izabellę Drobniecką.

– Z uwagi na brak formalnego przekazania dwóch rowerów Policji w Gniewkowie, zostały one ostatecznie zwrócone do Urzędu Miejskiego w Gniewkowie, nie były one również wykorzystywane w służbie przez policjantów z KP Gniewkowo – przekazała nam pani rzecznik.

Ciąg dalszy sprawy w linku poniżej.

(red gni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

StachStach

0 0

Kruszwica daje nam wybitnych synów regionu. Co jedyn to lepszy. 19:21, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%