Zamknij

Widzieliście już Jezioro Turkusowe? To toksyczny zbiornik a nie Malediwy! [VIDEO]

09:54, 25.07.2021 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

Mowa o zbiorniku wodnym w pobliżu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Miejsce, którego nie powinno się nawet odwiedzać. Mimo tego wciąż pojawiają się osoby, które tam spacerują, a niektórzy odbywają wodne kąpiele.

Lokalne media zaalarmowały po raz kolejny po zamieszczonym na TikToku filmie, który ukazywał nastolatka zanurzającego się w Jeziorku Turkusowym obok Osadnika Gajów w województwie wielkopolskim. Nastolatkowi towarzyszyły inne osoby, które ostrzegały go przed kąpielą w wodnym zbiorniku. 

"Polskie Malediwy" to bardzo myląca nazwa nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.. Zbiornik wodny jest miejscem gdzie składowano osad elektrowni. Przez lata były to popiół i żużel. Stąd też nietypowy kolor wody, jak i plaży.

- Może wystąpić czynnik alergiczny, zaczerwienia, ale też poparzenia  skóry – mówił w rozmowie z portalem lm.pl Maciej Łęczycki rzecznik Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin. – Biały piasek to popiół z elektrowni. Samo spacerowanie wokół brzegu jest ryzykowne. To jest jak bagno, podłoże jest grząskie. Człowiek się w nim zapada i jest ogromne ryzyko utonięcia - dodawał.

Video portal lm.pl

[ZT]16977[/ZT]

[ZT]16978[/ZT]
 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BbbvBbbv

2 0

Wysypują tam popiół z elektrowni a ludzie się tym zachwycają ładnie to wygląda ale toksyczny odpad 10:46, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%