Zamknij

Kruszwiccy policjanci odebrali gratulacje. Chodzi o pożar kamienicy

11:24, 06.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski odwiedził inowrocławską jednostkę specjalnie po to, by podziękować dwóm policjantom. To między innymi dzięki nim podczas pożaru w kruszwickiej kamienicy nie doszło do tragedii. Z jednego z mieszkań zostały wyniesione dzieci, a pozostali mieszkańcy byli sprawnie ewakuowani. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Wczoraj (05.05.22) w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyła się zbiórka dedykowana dwóm kruszwickim dzielnicowym: asp. Karolowi Barczakowi i asp. Łukaszowi Zbawickiemu. Uczestniczył w niej Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Maciejrm Hopcią, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy asp. szt. Sławomirem Wieczorkiem.

Insp. Mirosław Elszkowski w imieniu własnym i kierownictwa kujawsko-pomorskiego garnizonu Policji wręczył policjantom listy gratulacyjne. Podziękował im za postawę i gotowość do natychmiastowej pomocy innym. Wypowiadał się z dumą o tych funkcjonariuszach i złożył im życzenia pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

[ALERT]1651829083105[/ALERT]

Przypomnijmy:

W sobotnie popołudnie (23.04) po godz. 15.00 w kamienicy przy ul. Niepodległości na parterze pod schodami wybuchł pożar. Korytarz zajął się czarnym dymem i pożar szybko rósł na sile. Powiadomione o pożarze służby natychmiast zmierzały w kierunku zagrożenia. Ze zgłoszenia wynikało, że z kamienicy dochodzą odgłosy płaczących dzieci i wołanie o pomoc.

Pierwsi na miejsce dotarli kruszwiccy dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Wbiegli do kamienicy i zaczęli pukać do wszystkich drzwi mieszkalnych, wzywając ludzi do ewakuacji. W działania z policjantami włączył się mężczyzna, który przypadkowo znalazł się w pobliżu i zauważył pożar. On również wbiegł do kamienicy pomagając ewakuować mieszkańców.    

Gdy wraz z przybyłymi strażakami wszyscy znaleźli się na drugim piętrze, skąd miały dochodzić głosy dzieci, wyważyli drzwi i weszli do środka. Tam w jednym z pokoi w głębi mieszkania zauważyli troje dzieci w wieku: 7, 9 i 11 lat. Policjant, strażak i mężczyzna wynieśli dzieci na zewnątrz kamienicy. Natychmiast trafiły do karetki, gdzie został im podany tlen. W tym momencie też do karetki podbiegli rodzice dzieci, którzy poinformowali, że wyszli z domu na chwilę do sklepu. Dynamiczna sytuacja nie pozostawiała chwili do namysłu. Służby również wyważyły drzwi w jeszcze jednym z mieszkań, by sprawdzić, czy nie ma tam ludzi. Nikogo jednak nie było.


Gdy pożar został ugaszony, dowódca akcji gaśniczej ustalił, że zarzewie ognia znajdowało się na parterze pod schodami. Tam były składowane kartony i plastikowe wiadra. Spaleniu uległy ścienne panele i zostały nadpalone drewniane schody. Po ugaszeniu pożaru mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań.

[ZT]20013[/ZT]

[ZT]20004[/ZT]

[ZT]19990[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

SzokSzok

0 1

Szok 18:42, 06.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dobre chłopaki sąDobre chłopaki są

2 1

Dobre chłopoki sa te policjanty,tylko mogliby nie bombac nom takich mandatów jak polują na nos w Łagiewnikach koło winiarni albo stadionu. No i ten aspirant Wieczorek jest w porzo,cały czas usmiechniety i grzeczny jak aniołek. 00:00, 07.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NikosNikos

0 2

Bo się uparli na te łagiewniki. Przypomnę że Karol to pochodzi z naszej dzielni 😂Pozdrawiamy😁 19:11, 07.05.2022


Szok i niedowierzaniSzok i niedowierzani

6 5

Mam jedno pytanie - skoro za coś takiego dostają gratulacje, nagrody, pochwały - to co robicie codziennie ? Nie na tym polega służba? Służyć i Chronić? Żenada! Pomoc drugiej osobie to coś co powinniście robić codziennie - nie tylko podczas jednego pożaru! Polska policja to betonowe dno :( 08:40, 07.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OoOo

0 0

To że ratowali dzieci spoko ale czemu som tak enci 05:38, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

*****patoli zZagopla*****patoli zZagopla

2 0

Niech więcej jeżdżą po Zagoplu bo tam to dopiero patologia,huligaństwo i narkomania się rozwija przez pączkowanie, a nie łapią chłopa z traktorem bez jednego światła i hamulców oraz przeglądu technicznego.Komu taki rolas przeszkadza, a te patoludzie z Zagopla owszem smród robią na całą gminę. 20:09, 10.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%