Zamknij

Na co jest dobra herbata z lawendy?

13.36, 23.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.37, 23.12.2022

Herbaty ziołowe są pyszne i bardzo zdrowe. Wśród wielu działających dobroczynnie na organizm ziół znajduje się także herbata lawendowa. Ta wyjątkowa roślina ma nie tylko piękny zapach, ale charakteryzuje się również tym, że posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. Wejdź na stronę: https://kosmetykizdolinyroz.pl/, aby zapoznać się z asortymentem naszych organicznych produktów, które wykorzystują działanie substancji zawartych w roślinach w celach prozdrowotnych. 

Na co pomaga herbata z lawendy?

Najbardziej znaną właściwością lawendy jest działanie uspokajające. Picie naparów z tej rośliny jest bardzo pomocne między innymi w stanach wyczerpania umysłowego. Wpływa ona łagodząco na różnorodne objawy napięcia nerwowego, umożliwiając między innymi łatwiejsze zasypianie. Każdy, kto żyje w dużym stresie powinien rozważyć jej stosowanie. Dobrym rozwiązaniem jest picie naparu z lawendy przed snem, ponieważ pozwala on na wyciszenie się i przygotowanie ciała do nocnego wypoczynku. 

Nie są to jednak jedyne zaburzenia, w których sprawdza się stosowanie naparu z lawendy. Pomaga on nie tylko na problemy, których źródło znajduje się w psychice, ale także te czysto fizyczne. Wśród nich znajdują się na przykład dolegliwości ze strony układu trawiennego, takie jak zaparcia, czy niestrawność. Herbatę lawendową można stosować również przy bólach brzucha. Osoby, które mają problemy z nawracającymi infekcjami, mogą pić napary, aby wzmocnić swoją odporność. Co ciekawe rozcieńczona lawenda może być także stosowana jako tonik łagodzący, którego zastosowanie przyspiesza gojenie ran. Właściwości przeciwzapalne tej rośliny wpływają na wiele różnych układów organizmu, więc również korzyści z jej stosowania mogą być bardzo duże, a czasami wręcz nieoczekiwane.

Dlaczego warto pić herbatę z lawendy?

Herbata z lawendy powstaje z naturalnych, suszonych kwiatów tej rośliny. Pochodzi ona z krajów basenu Morza Śródziemnego, ale aktualnie uprawiana jest w całej Europie, w tym także w Polsce. Napar jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczy zalać jedną łyżkę suszu ciepłą wodą. Warto włączych go do codziennej diety, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowym aromatem, który cudownie działa na zmysły, relaksuje i niwieluje stres. Za szczególne właściwości tej rośliny odpowiadają zawarte w niej garbniki, fitosterole, antocyjany, kwasy organiczne i sole mineralne.

Łagodny smak herbaty z lawendy wprawia w doskonały nastrój i powoduje, że znacznie łatwiej się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Można ją pić o każdej porze dnia, również późnym wieczorem, ponieważ relaksuje i poprawia jakość snu. Zachwycający zapach sprawia, że lawenda może być stosowana również do aromaterapii. Herbata z lawendą jest doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników naturalnych napojów ziołowych, które według wielu dietetyków oprócz wody są najzdrowszymi napojami, ponieważ nie zawierając cukru, za to wiele cennych fitoskładników. Wejdź na stronę: https://kosmetykizdolinyroz.pl/pl/p/Herbata-Lawenda-50-G/362, aby dowiedzieć się więcej na temat tego wyjątkowego naparu.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%