Zamknij

Do czego służy rurka ustno-gardłowa?

09.06, 16.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09.06, 16.01.2023

Rurka ustno-gardłowa nazywana jest również rurką Guedela. Jest ona stosowana w celu udrożnienia dróg oddechowych, aby utrzymać stałą wymianę gazową w przypadku osób niezdolnych do samodzielnego oddychania. Sklep medyczny czarmed.pl oferuje pełen asortyment tego typu.

Rurka ustno-gardłowa. Rozmiary

Rurka ustno gardłowa występuje w różnego rodzaju wymiarach. Aby dobrać odpowiedni, należy ocenić, jaka jest odległość między ustami a płatkiem ucha osoby, która potrzebuje pomocy. Ten sposób możliwe będzie dobranie właściwego sprzętu, który kupisz bez problemu na stronie czarmed.pl. Dzięki zastosowaniu przez producentów różnych kolorów ustników będziesz wiedzieć, którą rurkę użyć. Dostępne kolory oraz wymiary to:

  • różowy - długość rurki 4cm
  • granatowy - długość rurki 5cm
  • czarna - długość rurki 6cm
  • biały - długość rurki 7cm
  • zielony - długość rurki 8cm
  • żółty - długość rurki 9cm
  • czerwony - długość rurki 10cm
  • niebieski - długość rurki 11cm
  • pomarańczowy - długość rurki 12cm

Rurka ustno gardłowa. W jaki sposób założyć?

Kiedy wiesz już, w jaki sposób wymierzyć odpowiednią długość rurki ustno gardłowej możesz przystąpić do jej zakładania. Wkłada się ją do ust osoby ratowanej, a w momencie, gdy zaczniesz odczuwać opór należy rurkę zdecydowanie przekręcić  o 180 stopni w lewą bądź prawą stronę. 

Warto pamiętać, że zakładanie rurki ustno gardłowej należy ćwiczyć wcześniej na dostępnych manekinach tak, by w momencie, gdy potrzebna będzie pomoc, zrobić to pewnie i bez wahania.

Rurka ustno-gardłowa. Kiedy nie wolno stosować?

Rurka ustno gardłowa ma również przeciwwskazania do używania. Nie można jej stosować u osób półprzytomnych bądź przytomnych. Może ona bowiem wywołać u nich odruch wymiotny, co z kolei stanie się przyczyną zachłyśnięcia. Także u pacjentów, którzy doznali urazu żuchwy bądź twarzoczaszki, należy zastosować innego rodzaju przyrządy, dostępne w takich miejscach jak sklep medyczny czarmed.pl. Rurka ustno gardłowa jest sprzętem dość wymagającym, przeznaczonym dla ratowników medycznych, lekarzy różnych specjalizacji oraz osób, które przeszły odpowiednie przeszkolenie, dlatego warto kupować ją w miejscach sprawdzonych, z profesjonalną obsługą.

Rurka ustno gardłowa dostępna w sklepie czarmed.pl to produkt, który wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Przydać może się w takich miejscach jak karetki pogotowia oraz patrole policyjne czy straży miejskiej. Także WOPR czy WODR będzie potrzebował tego urządzenia w przypadkach nagłych i wymagających udrożnienia dróg oddechowych. Rurka ustno gardłowa i jej zakładanie, nieobce jest również personelowi na blokach operacyjnych oraz oddziałach ratunkowych w szpitalach. Tam również jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt.

Sklep czarmed.pl to oczywiście nie tylko rurki ustno-gardłowe. W ofercie sklepu można znaleźć szeroki wybór produktów do użytku medycznego, takich jak maski, sprzęt do anestezjologii, chirurgii, diagnostyki, a także sprzęt do terapii. Sklep oferuje również szeroki wybór produktów do pielęgnacji ran, produktów do diagnostyki laboratoryjnej, sprzęt do rehabilitacji i wiele innych. Wszystkie produkty w ofercie sklepu są wysokiej jakości i przystosowane do wymagań stawianych przez medycynę.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%