Zamknij

Czym ubijać ziemię? Wszystko o skoczkach do ubijania ziemi

art. sponsorowany + 13:08, 05.06.2023 Aktualizacja: 13:08, 05.06.2023
freepik.com freepik.com

Niezbędne urządzenie przy ugniataniu piasku, ziemi, żwiru, czy innych materiałów o strukturze sypkiej. Potrzebny zarówno przy pracach drogowych, jak i mniejszych gospodarstwach mieszkalnych. Dostępnych jest wiele modeli skoczków do ubijania. Żeby wybrać najlepsze dla siebie, warto rozeznać się, biorąc pod uwagę kilka kluczowych parametrów.

Ubijak do ziemi – waga 

Waga ubijaków niezależnie od modelu oscyluje w podobnym pułapie. Zaczyna się od ok. 65 kg. tak jak w przypadku modelu BS60-2  Wacker Neuson, a kończy na ok. 80 kg. tak jak w przypadku modelu DS70 Wacker Neuson. Większa waga skoczków budowlanych przeważnie idzie w parze z większymi parametrami typu ich moc.

Ubijaczka do ziemi – moc skoczków

Moc, jaką generuje ubijaczka do ziemi, wpływa na to, z jaką wydajnością i lekkością będziemy mogli pracować. Im większa moc, tym łatwiej będzie poradzić sobie z gruntem twardszym i tym mniej wysiłku maszyna potrzebuje, by temu sprostać. Jeśli jest to podłoże piasku, wystarczy urządzenie o mniejszej mocy. Oscyluje ona w granicach od ok. 3.5 KM tak jak w przypadku ubijaczki do ziemi BT 65 Bomag, aż do ok. 7 KM. Jednym z mocniejszych urządzeń jest ubijak PM-SUS-87L.

Skoczki do ubijania 

Firmy z całego świata konkurują o zaufanie klienta i jego satysfakcję. Czytając opinie o danej marce, można trafić zarówno na tę dobrą, jak i złą, podobnie jak w przypadku samochodów. Nie da się wybrać tej najlepszej. Wśród marek produkujących skoczki do ubijania wyróżnia się szczególnie:

  • Stopy ubijaki Zipper 
  • Stopy ubijaki  Powermat
  • Stopy ubijaki  Enar
  • Stopy Wibracyjne Wacker Neuson
  • Stopy Wibracyjne Lumag
  • Stopy Wibracyjne Bomag

Ubijak do ziemi – rodzaj silnika

Do wyboru mamy silnik elektryczny i spalinowy. Silnik elektryczny ubijaczek do ziemi charakteryzuje się łatwością uruchomienia sprzętu. Wystarczy użyć przycisku bądź w przypadku wielu urządzeń, nawet to nie jest konieczne. Tak jest w przypadku modelu skoczka budowlanego AS50e lub AS60e Wacker Neuson. Ten rodzaj napędu jest również bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż nie emituje spalin. Oszczędność kosztów roboczych sięga nawet 50% mniej niż w przypadku modeli o silniku spalinowym. Skoczek budowlany z napędem benzynowym charakteryzuje się większą mocą. Przy pracach o charakterze przemysłowym w dużych firmach budowlanych nie ma też czasu na ładowanie akumulatora, więc taki wybór może być konieczny. Silniki skoczków budowlanych mogą być czterosuwowe tak jak w modelu stopy wibracyjnej VS 80S 75 kg Lumag Germany lub dwusuwowe tak jak w przypadku modelu ubijaczki do ziemi  BS60-2 66 kg Wacker Neuson.

Zagęszczarka do gruntu – liczba uderzeń na minutę

Nie jest to parametr ubijaczek do ziemi determinujący jakość czy wydajność uderzenia. Świadczy bardziej o konstrukcji sprzętu. Średnia ilość uderzeń na minutę waha się od 600 - 800. Ten parametr nie jest połączony ze stosunkiem mocy silnika czy jego wagi. Może okazać się, że ilość uderzeń na minutę będzie większa w przypadku sprzętu o mniejszej mocy.

Wydajność zagęszczarki do gruntu

Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, można wywnioskować, który sprzęt będzie najbardziej wydajny. Tutaj powinniśmy się zatrzymać i zadać pytanie: “do czego potrzebujemy tego sprzętu?”. W celu dobrania urządzenia najlepszego dla Ciebie najlepszy rozwiązaniem jest skontaktować się z renomowanych sklepem z dużym stażem, takim jak Artbud, w którym specjaliści będą w stanie dobrać najlepsze możliwe rozwiązanie.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%