Zamknij
REKLAMA

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

08.40, 27.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.43, 27.09.2022

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy moment w życiu każdego z nas. Jest wprost wypełniony radością i miłością. Wszechobecny klimat świąteczny sprawia natomiast, że ciężko mu się oprzeć. Warto zatem udekorować dom na Boże Narodzenie i wspólnie z bliskimi celebrować tę magiczną chwilę. Stylowe ozdoby stworzą miłą atmosferę, która wprost sprzyja śpiewaniu kolęd i wręczaniu prezentów. Podpowiadamy, jak wprowadzić świąteczny klimat w domu w 2022 roku i jakie ozdoby wybrać!

 

Choinka bożonarodzeniowa

Dziś już raczej trudno wyobrazić sobie świąteczny klimat bez choinki. Jest to jeden z najważniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, który towarzyszy nam od zarania dziejów. Nie znamy chyba nikogo, kto nie pokochał świątecznego drzewka! Pięknie udekorowane sprawia, że wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter. Jaką choinkę wybrać – sztuczną czy żywą? Zaletą sztucznego drzewka jest to, iż możesz wykorzystać je nawet podczas kolejnych świąt i cieszyć się fantastyczną atmosferą. Żywe choinki – choć uwielbiane, szybko gubią igły i nie u wszystkich się sprawdzą.

Kluczem do sukcesu jest wybór dekoracji! Dziś coraz chętniej odchodzimy od typowo świątecznych kolorów. Możesz zatem zdecydować się na biel, kobalt, a nawet i fiolet. Ważne, aby świąteczne drzewko współgrało z kolorystyką dominującą w pomieszczeniu.

Szopka na Boże Narodzenie

Tradycja budowania szopki bożonarodzeniowej, która przypisywana jest św. Franciszkowi z Asyżu, już na stałe zagościła w naszych domach. Wierni coraz chętniej tworzą własną dekorację świąteczną, czemu towarzyszy wspólne śpiewanie kolęd. Jak zbudować szopkę na Boże Narodzenie? Z pomocą przyjdą figurki bożonarodzeniowe i akcesoria przydatne do wykonania konstrukcji. Warto też zadbać o dodatkowe tło szopki i oświetlenie, które sprawi, że ozdoba stanie się ciekawym akcentem dekoracyjnym.

Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, w stajence powinny również znaleźć się figurki zwierząt. Owce, baranek, krowy tudzież byk towarzyszyły panu Jezusowi już w dniu narodzin.

Ozdoby świąteczne na stół 2022

Marzy Ci się piękna aranżacja stołu wigilijnego? I choć biały obrus uznawany jest za nudny, możesz śmiało pokusić się o oryginalny bieżnik w świątecznych barwach, który odwróci uwagę od wszechobecnej bieli. Tradycyjne potrawy zaczną smakować jeszcze lepiej – to pewne!

Nie możesz zapomnieć o eleganckiej zastawie, serwetkach i podkładkach. W nadchodzące święta postaw na butelkową zieleń, która cudownie komponuje się z czerwienią i złotem. Możesz również ustawić na środku własnoręcznie wykonany wieniec z drewna i szyszek. Umieść wewnątrz świecę zapachową i zadbaj o przytulną atmosferę. Zamów dekoracje na Boże Narodzenie – HolyArt.pl

Lampiony i światełka

Z czym kojarzą Ci się święta Bożego Narodzenia? Nam przede wszystkim z lampionami i światełkami, które pięknie mienią się w pomieszczeniu! Jak udekorować dom na święta? Lampiony warto umieścić tuż obok choinki, chyba że możesz pochwalić się kominkiem. Wówczas odpowiedź jest oczywista!

Subtelne światełka proszą się natomiast o zawieszenie wzdłuż karnisza lub nad łóżkiem. Dekorując dom na Boże Narodzenie 2022, chodzi o to, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której po prostu chce się spędzać czas z najbliższymi.

Girlanda bożonarodzeniowa

Dekoracyjne girlandy na drzwi są jednym z ciekawszych trendów ostatnich kilku lat. Twoi goście już na wejściu zauważą, że cenisz sobie świąteczny klimat i doskonale wiesz, jak ozdobić dom na święta. Jaką girlandę bożonarodzeniową wybrać? Z naszej strony pragniemy zaproponować samodzielnie wykonaną dekorację. Konstrukcję drewnianą znajdziesz w każdym sklepie.

Z pomocą przyjdzie natomiast klej, szyszki i wybrane przez Ciebie ozdoby. Wystarczy wcześniej zaplanować ich rozmieszczenie i krok po kroku je nakleić. Zawieszona na drzwiach wejściowych girlanda zrobi wrażenie!

Planujesz udekorować dom na święta 2022? Poproś o pomoc swoje pociechy! Wspólne przygotowanie domu do tak wyjątkowego wydarzenia pozwala zrozumieć istotę świąt i celebrować nadejście Chrystusa z większą świadomością.

[ZT]21538[/ZT]

[ZT]21537[/ZT]

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%