Zamknij
REKLAMA

Meble do restauracji - czy wiesz jak wybrać odpowiedni stół?

13:16, 06.10.2020 | materiały partnera

Nosisz się z zamiarem otwarcia własnej restauracji? A może już od jakiegoś czasu jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego biznesu jednak pragniesz zafundować mu lekką metamorfozę? W obu przypadkach nie objedzie się bez solidnie wykonanych i stylowych mebli do restauracji, a konkretnie stołów.

Choć przyjęło się mówić, że wygląd nie ma znaczenia i liczy się przede wszystkim interesujące wnętrze, to zasada ta nie do końca sprawdza się w przypadku restauracji. Każdy doświadczony, jak i początkujący restaurator powinien zdawać sobie sprawę z tego jak istotną kwestią jest odpowiedni wygląd wnętrza lokalu. Jest on bowiem nie tylko wizytówką danego miejsca, ale również bardzo często może zaważyć o sukcesie bądź też upadku własnego biznesu. Nie da się bowiem nie zauważyć, że to właśnie miejsca mogące pochwalić się nie tylko ciekawym menu, ale również interesującym wnętrzem cieszą się największą popularnością wśród konsumentów i polecane są rodzinie i znajomym, dzięki czemu biznes generuje większe zyski i ma szansę na rozwój.

Zacznijmy od tego, że wybór konkretnych mebli należy uzależnić nie tylko od własnego poczucia estetyki, ale przed wszystkim od tego jaki charakter ma dany lokal gastronomiczny, a co za tym idzie jakie potrzeby mają odwiedzający go ludzie. Inne meble będą bowiem odpowiednie do restauracji, a kompletnie inne do kawiarni czy też baru szybkiej obsługi. Właściwie dobrane stoły do restauracji powinny zostać dopasowane do:

  • Komfortu i zadowolenia Klientów – oczekiwanie, a następnie spożywanie posiłku na niewygodnym fotelu, krześle i przy nieustannie chyboczącym się stole jest najprostszym sposobem na niezadowolenie odwiedzających i zniechęcenie ich do ponownych odwiedzin;
  • Przestrzeni na jakiej znajduje się lokal – wybierając konkretny stół należy mieć na względzie fakt jak dużą powierzchnią dysponujemy, pamiętaj o zachowaniu koniecznych odstępów wpływających na komfort wszystkich gości odwiedzających Twój lokal;
  • Użyteczności personelu – stoły nie powinny one sprawiać problemów jeżeli chodzi o pielęgnację i czyszczenia, a także ewentualną zmianę ich umiejscowienia;
  • Koncepcji prezentowanej oferty gastronomicznej – meble wraz z aranżacją wnętrz powinny prezentować spójną i interesującą kompozycję. Zapomnij o łączeniu klasycznego wystroju stylizowanego np. na barkowe wnętrze z nowoczesnymi przezroczystymi fotelami i metalowymi stołami;

Meble do kawiarni z włókna szklanego mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet przez kilka sezonów

Kawiarnia w urokliwym francuskim stylu? Zdecyduj się na stół prezentujący piękne oblicze charakteru vintage 

Designerskie stoły do restauracji znajdziesz w Ogrodowym Salonie 

Meble do kawiarni – rozmiar MA znaczenie

Jeżeli chodzi o stoły do kawiarni niezwykle istotną kwestią są właśnie wymiary, które warto jest dopasować do specyficznego charakteru tego miejsca. Z pewnością zdajesz sobie sprawę faktu, że w odróżnieniu od wizyty w restauracji, kawiarnia jest raczej lokalem, do którego klienci udają się na znacznie krótszy okres czasu.

Szybka kawa przed pracą, słodki deser na poprawę humoru w gronie przyjaciół albo rozgrzewająca herbata podczas mroźnego wieczoru, to tylko niektóre z typowych pretekstów do odwiedzin tegoż miejsca. Nie trzeba więc w tym przypadku inwestować w długie prostokątne stoły, czy masywne krzesła, które jedynie zagracą niewielką dostępną przestrzeń i jeszcze dodatkowo ją zmniejszą. W przypadku kawiarni świetnie sprawdzą się niewielkie meble do restauracji takie jak np. niezbyt duże okrągłe czy też kwadratowe stoliki, które powinny stworzyć spójny zestaw z krzesłami nawiązującymi do ich koloru, materiału z jakiego są wykonane bądź też stylu.

Stabilność

Wybierając stoły do kawiarni warto trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich stabilność – nie ma bowiem łatwiejszego przepisu na katastrofę niż chyboczący się stolik i filiżanka gorącej herbaty. Aby uniknąć tego typu nikomu niepotrzebnych atrakcji dobrze jest zdecydować się na zakup stolika, który posiada podstawę w postaci płaskiego, przyczepnego do podłoża talerza.

Wśród licznych propozycji dostępnych w wielu specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą mebli do restauracji (np. Ogrodowy Salon oraz Ogrodolanida) znajdziesz stoły nie tylko o chromowanych lub metalowych podstawach, ale również modele malowane proszkowo, które oferują pełną gamę kolorów spośród których z pewnością znajdziesz model idealnie wpasowujący się do stylistyki w jakiej urządzona jest Twoja kawiarnia.

Komfort dla wszystkich

Pamiętaj, że z wybranych przez Ciebie stołów nie będą korzystać wyłącznie odwiedzający Twoją kawiarnię klienci, ale również członkowie personelu. Nie mamy tu bynajmniej na myśli przesiadywania przez długie godziny przy stole (choć pamiętajmy oczywiście o tym, że każdemu należy się przerwa) a ewentualne przesuwanie, przestawianie oraz czyszczenie mebli. Ciężko byłoby wyobrazić sobie kelnerkę lub kelnera, który będzie w stanie samodzielnie przestawić w inne miejsce stół, którego ciężar kilkakrotnie przekracza wagę jego ciała, dlatego też kupując meble do restauracji – kawiarni oprócz ich wielkości oraz stabilności zwróć uwagę również na:

  • Rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane;
  • Łatwość ich czyszczenia;
  • Wagę;
  • Wygodę;

Dzięki temu Twoi pracownicy będą w stanie swobodnie poruszać się po całym lokalu (a co za tym idzie sprawnie obsługiwać wszystkich gości), a także gdy zajdzie taka potrzeba łatwo usuwać wszelkie zanieczyszczenia czy też robić przemeblowanie.

Przy tak perfekcyjnym stole każdy posiłek w restauracji będzie prawdziwą celebracją codzienności 

Meble do restauracji, które sprawdzą się również na zewnątrz? Świetnym przykładem jest ten komplet z aluminium 

Dopracowane wnętrze kawiarni za pomocą stołów? Zajrzyj do Ogrodolandii!

Meble do restauracji – czy duże powierzchnie aby na pewno lubią ogromne stoły?

Wszystkich strapionych właścicieli restauracji, którzy głowią się nad tym jakie meble najlepiej się sprawdzą i czy w ogóle istnieją stoły, które spełnią ich oczekiwania pragniemy uspokoić, że z pewnością wybór mebli do restauracji nie jest aż tak trudny jakby mogło się to wydawać. Co więcej wbrew pozorom jest on znacznie prostszy niżeli w przypadku wcześniej wspomnianych kawiarni…

Biorąc pod uwagę fakt, że w restauracjach klienci spędzają znacznie więcej czasu niż w kawiarniach czy barach szybkiej obsługi, a także zdecydowanie częściej wybierają się do nich w większym gronie, warto jest zdecydować się na zakup stołu w większym formacie. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup stołów w większym formacie. Co więcej optymalnym rozwiązaniem jest zakup stołów w różnych rozmiarach, które będą nie tylko znakomitym sposobem na zagospodarowanie dostępnego miejsca, ale również będą dostosowane do potrzeb osób odwiedzających Twoją restaurację – zarówno tych planujących nieco bardziej romantyczną kolację we dwoje, jak i grup przyjaciół umawiających się na weekendowe spotkanie w towarzystwie znakomitej kuchni i miłej atmosfery.

Długość i szerokość – jakie są optymalne wymiary?

Standardowa długość stołu przeznaczonego dla np. czterech osób nie powinna być mniejsza niż 100-120 cm, dzięki temu każda osoba będzie miała zapewnioną odpowiednią swobodę ruchów oraz niezbędną przestrzeń osobistą, a Ty nie będziesz musiał martwić się o to czy podczas nakrywania do stołu aby nie zabraknie miejsca.

Niemniej istotna jest również szerokość mebla, którą dobrze jest uzależnić od rodzaju serwowanej kuchni. Jeżeli w Twojej restauracji normą jest podawanie dań na wielu oddzielnych talerzach, z których to własne kompozycje tworzą zasiadający przy stole gości zdecyduj się na zakup stołu o znacznej szerokości. Jeśli natomiast Twój lokal powstał z myślą o podawaniu mniej skomplikowanych dań, które zajmują nie więcej niż jeden talerz, wówczas tak naprawdę jedynym parametrem, który powinieneś brać pod uwagę jest długość blatu.

Stabilność i mobilność

Tak jak w przypadku stołów do kawiarni, także tutaj należy oczywiście zwrócić uwagę na stabilność oraz łatwość zmiany aranżacji jeżeli chodzi o ułożenie stołów. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup stołu na stelażu, który swoim kształtem przypomina literę „T”. Tego typu podstawy zapewniają faktycznie stabilną podstawę nawet najbardziej okazałym i ciężkim blatom, których nie uniosłyby cienkie metalowe nóżki.  

Zapomnij także raczej o ciężkich stołach wykonanych z drewna. Choć niewątpliwe posiadają one swój klasyczny urok, to w przypadku jakiejkolwiek zmiany koncepcji dotyczącej wyglądu wnętrza restauracji zmiana ich ułożenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Dobrą alternatywą będą za to

Szukasz stołów i mebli ogrodowych do restauracji?  Zapoznaj się z ofertą tych sklepów!  

Polipropelynowe, z włókna szklanego, technorattanowe, aluminiowe, a może drewniane? Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu jak czasochłonne mogą być poszukiwania idealnych mebli do restauracji, które będą nie tylko wygodne, ale również trwałe, dlatego też w sklepie Ogrodolandia oraz Ogrodowy Salon przygotowaliśmy dla Ciebie pełną gamę dostępnych możliwości, które zostały specjalnie wyselekcjonowane z myślą o efektownej aranżacji przestrzeni gastronomicznej.

Dostępne w naszych sklepach stoły, krzesła oraz komplety mebli wyróżniają się odpornością i wytrzymałością na regularne użytkowanie oraz znakomitą jakością wykorzystanych do ich stworzenia materiałów. Przekonaj się na własne oczy i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop