Zamknij

Wyposażenie i zabezpieczenie domku jednorodzinnego. Dlaczego warto mieć domofon z kamerą?

22:03, 19.11.2020 | mp
Skomentuj

Posiadanie własnego domu w prestiżowej, willowej dzielnicy albo gdzieś z dala od wielkich miast to niewątpliwie ogromy powód do dumy. Każdy taki prywatny azyl trzeba odpowiednio ochronić przed zakusami amatorów cudzej własności. Nowoczesny sprzęt nie zapobiegnie wszystkim zagrożeniom, ale wydatnie zmniejszy ryzyko wystąpienia groźnych zdarzeń i pozwoli wcześnie zareagować na potencjalne niebezpieczeństwo.

Cyfrowy wideodomofon gwarantuje szeroki zakres użytecznych możliwości

Systemy alarmowe przydają się w sytuacji, kiedy intruz podejmuje aktywną próbę wejścia do domu. Ale jak się zorientować, że ktoś „bada” sytuację i dopiero planuje przyszły skok? Takie osoby kręcą się wokół posesji, obserwują, próbują losowym kodem otworzyć bramę lub drzwi. Nowoczesny domofon do domku jednorodzinnego  jest w stanie wychwycić podobne, niepokojące zdarzenia. A dzięki wbudowanej kamerze taka osoba zostanie przyłapana na gorącym uczynku – o ile takimi słowami można określić „rozpracowywanie terenu”. Dla policji powinien to być wystarczający dowód, by objąć okolicę specjalnym nadzorem. A niektóre modele wideodomofonów, zintegrowane z aplikacją, wysyłają do właścicieli automatyczne powiadomienia o wszystkich alarmujących rzeczach, jakie zarejestrują. Od zwykłego dzwonka do drzwi, przez nieautoryzowaną próbę wejścia, aż po aktywację czujnika ruchu. Jako system wczesnego ostrzegania sprawdza się co najmniej poprawnie.

Bogato wyposażony domofon do domku jednorodzinnego to dobra inwestycja

Ile kosztuje takie urządzenie? Rzecz jasna wszystko zależy od konkretnego modelu: wbudowanych funkcji, ilości paneli sterujących, rozdzielczości obiektywy i tak dalej. Przykładowo czołowy producent wideodomofonów w Polsce, firma 5Tech wycenia swoje wyroby od kwoty niespełna 1000 złotych. Nie jest to zatem szczególnie wygórowana suma, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co nabywca otrzymuje w zamian. Standardem w „najprostszych” domofonach do domków jednorodzinnych jest pojedyncza kamera w stacji bramowej, automatycznie włączane nagrywanie lub wykonanie serii zdjęć, a także bezproblemowe podłączenie zewnętrznych kamer CCTV. Dzięki temu nowoczesny wideodomofon może stanowić świetną bazę pod zbudowanie przydatnego systemu monitoringu – obejmującego nie tylko okolice bramy wjazdowej oraz drzwi wejściowych, ale cały dom i posesję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%