Zamknij

Jak przygotować się do wzięcia pożyczki?

artykuł sponsorowany + 15:06, 29.10.2019 Aktualizacja: 08:54, 28.01.2020

Pożyczka to dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy gotówki na niespodziewane wydatki lub długo odkładany projekt. Dziś pożyczenie pieniędzy jest o wiele łatwiejsze niż przed erą Internetu. Cały proces pożyczkowy możemy zrealizować online, a procedura trwa tylko kilkanaście minut. Warto jednak odpowiednio przygotować się do wzięcia pożyczki.

W 2018 roku trzy czwarte Polaków w wieku 18-64 lata zaciągnęło pożyczkę. Ponad jedna trzecia badanych przez KRD deklaruje, że często korzysta z usług firm pożyczkowych. W grupie seniorów wiele razy gotówkę pożyczało 41% ankietowanych. Tylko co dziesiąty emeryt nigdy nie brał pożyczki.

Największa grupa Polaków, bo 41%, zadłuża się, gdy potrzebuje pieniędzy na zakup produktu, na który normalnie nie mogliby sobie pozwolić. 29% naszych rodaków korzysta z pożyczek ze względu na chwilowe problemy finansowe, a kolejne 27% – w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Najczęstszym powodem zadłużania się jest zakup domowego sprzętu RTV i AGD. Z tej przyczyny zapożycza się aż 43% ankietowanych przez KRD. 31% Polaków korzysta z pożyczek, potrzebując gotówki na remont, a 28% – gdy chce kupić samochód, motocykl lub inny pojazd. Na spłacenie długu zapożycza się 11% badanych.

Trzy czwarte Polaków, którzy przynajmniej raz skorzystali z pożyczki, deklaruje, że decyzję o pożyczeniu pieniędzy podjęło świadomie. 77% pożyczkobiorców zawsze oblicza, czy stać ich będzie na spłatę zadłużenia. Najbardziej odpowiedzialnie do zobowiązań podchodzą seniorzy – 93% z nich analizuje, czy będą mieli możliwość spłaty pożyczki.

– Obecnie Polacy zaciągają pożyczki bardziej świadomie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z roku na rok ubywa osób, które biorą kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniego zadłużenia – zwraca uwagę ekspert https://www.hapipozyczki.pl/.

– Dziś polscy konsumenci częściej pożyczają pieniądze na zakup nowoczesnych sprzętów domowych, samochodu, wycieczki zagranicznej w biurze podróży lub na remont. Przed zaciągnięciem pożyczki coraz więcej osób sprawdza ofertę, pożyczkodawcę, a także analizuje swoje dochody. Te praktyki sprawiają, że coraz mniej jest osób wpadających w pętlę zadłużenia. Z pożyczek warto korzystać, ale tylko w sytuacji, gdy mamy możliwość ich spłacenia. Należy o tym pamiętać – podkreśla ekspert.

Analiza dochodu i weryfikacja potrzeb

Większość osób, które pilnie potrzebują gotówki, sięga po pożyczkę. Jednak zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto najpierw przemyśleć dokładnie całą sprawę. Należy zastanowić się spokojnie, czy rzeczywiście dane zobowiązanie jest nam niezbędne w tym momencie i czy cel jest rzeczywiście na tyle ważny, żeby się zadłużyć. Często decyzję o wzięciu pożyczki podejmujemy pod wpływem emocji, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, które mogą być opłakane dla domowego budżetu.

Należy unikać zadłużania się pod wpływem impulsu. Przed wzięciem pożyczki warto przeanalizować swoje dochody i wydatki. Najlepiej na kartce spisać uzyskiwane co miesiąc dochody całej rodziny, a obok wyliczyć wszystkie zobowiązania, rachunki, faktury do zapłaty itp. Potem należy od dochodu odjąć wydatki i wtedy zostaje nam kwota, którą przeznaczamy na codzienne potrzeby. Dzięki takim wyliczeniom dowiemy się, czy z puli pieniędzy, która została „na życie”, będziemy w stanie spłacać pożyczkę.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

Gdy już przeanalizowaliśmy swój domowy budżet i okazuje się, że będziemy w stanie bez problemu spłacać pożyczkę, warto skupić się na znalezieniu najlepszej oferty. Nie jest to łatwe, ponieważ na rynku jest bardzo wielu pożyczkodawców i wiele ofert. Najlepiej skupić się na pożyczkach na raty, które najłatwiej spłacić, a do tego zapewniają najwyższe kwoty. Zaciągając na przykład pożyczkę na raty do 5000 zł, możemy skorzystać z dostępnych w Internecie rankingów lub kalkulatorów, które znajdziemy w serwisach firm pożyczkowych.

Aby znaleźć najlepszą ofertę, należy sprawdzić pożyczkodawcę, a także oprocentowanie i inne koszty związane ze zobowiązaniem. Jak to zrobić najłatwiej? Korzystając z kalkulatora pożyczkowego na stronie www wybranej firmy pożyczkowej, ustawiamy suwak na potrzebnej kwocie pożyczki i dostosowanym do naszych możliwości okresie spłaty. Po chwili otrzymujemy wszystkie dane o zobowiązaniu. Znajdziemy tam wyliczoną wysokość raty miesięcznej, całkowitą kwotę pożyczki, koszty (opłata przygotowawcza, prowizja itp.), wysokość oprocentowania oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Chcąc jednak znaleźć wśród dużej liczby ofert najkorzystniejszą, musimy porównać kilka różnych propozycji. Możemy to zrobić samodzielnie, korzystając z kalkulatorów poszczególnych pożyczkodawców lub posiłkując się dostępnymi w Internecie rankingami. W takich zestawieniach najczęściej jest porównywanych kilka ofert różnych pożyczkodawców, konfrontowane są one pod kątem kosztów i oprocentowania.

Pożyczka to dobry sposób na sfinansowanie planowanego od dawna remontu lub zakupu potrzebnego sprzętu domowego. Korzystając z ofert ratalnych dostępnych w Internecie, gotówkę możemy mieć nawet kilkanaście minut po złożeniu wniosku, a formalności załatwimy online. Jednak decydując się na pożyczenie pieniędzy, musimy mieć świadomość, że trzeba je będzie oddać w określonym terminie. Warto zaciągać pożyczkę tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujemy i dobrze się do tego przygotować.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%