Zamknij

Wysłali zeznania podatkowe w kosmos! Kruszwiczanka Joanna Wawrzyniak: PiT jest najgorszym możliwym podatkiem

07:01, 01.05.2021 | dj
Skomentuj
REKLAMA

Jest już tradycją, że co roku przedstawiciele środowiska wolnościowego pod koniec kwietnia organizują akcję informacyjną w sprawie PiT. Wczoraj działacze z regionu na bydgoskim rynku, "wysłali PiT w kosmos" podczepiając zeznania podatkowe do balonów wypełnionych helem.

Jak mówi Prezes Wolności pochodząca z Kruszwicy mec. Joanna Wawrzyniak: "PiT jest najgorszym możliwym podatkiem. Zeznanie podatkowe, które wypełniamy co roku, nie przynosi dużych korzyści. Marnujemy czas, tony papieru, aby zeznawać niczym potencjalny przestępca z całego roku. A co się stanie gdy popełnimy mały błąd? Wtedy dostajemy kare i urzędnicy marnują nam jeszcze więcej czasu.

Z kolei Adrian Rotnicki inowrocławski przedsiębiorca wskazał na uciążliwość dla pracodawcy jak i potencjalnego pracownika: "Za granicą opodatkowanie jest mniejsze i mniej uciążliwe, właśnie dlatego młodzi Polacy decydują się na emigrację. Znaczna większość nie pobiera zasiłków, lecz zarabia na siebie i ma poczucie, że ich praca jest coś warta".

Natomiast Lider Klubu Konfederacji  Bydgoszcz Damian Gastoł podsumował: "Wszyscy wiedzą, że ten podatek jest zły, nieefektywny i uciążliwy? Zatem jaki jest jego prawdziwy cel? Inwigilacja - co roku spowiadamy się urzędnikom i rządowi ze wszystkiego. A na podstawie tych danych nakładają na nas nowe podatki. Warto również wspomnieć, że magazynowanie tych danych daje wiele do życzenia. W przeszłości mieliśmy do czynienia z wieloma nieprawidłowościami"

Uczestnicy zapytani przez dziennikarzy o możliwość wprowadzenia ich postulatów powiedzieli: "Wiemy, że aktualny rząd nie odpuści możliwości inwigilowania obywateli na taką skalę, ale to nie oznacza, że nie będziemy stać po właściwej stronie moralnej. Krytykujemy ten podatek od lat i w kolejnych latach również nie odpuścimy".

[ZT]14829[/ZT]

[ZT]15384[/ZT]

[ZT]15983[/ZT]

 

(dj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Tak takTak tak

0 0

Proszę dodać że ta pani wawrzyniak należy do partii opozycyjnej, więc wiadomym jest że jest przeciwna wszystkiemu co robi rząd. pozdrawiam 11:48, 01.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

to wiadometo wiadome

0 0

No jest napisane, że Korwin i Konfederacja każdy wie, że to opozycja. 10:45, 04.05.2021


ZzZz

0 0

Pewnie szuka takim sposobem uznania. 10:43, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%