Zamknij

Prezydent: w czwartek pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym wyląduje w Polsce

15:53, 25.03.2020 | autor: Grzegorz Bruszewski gb/ mrr/
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Prezydent w środę na konferencji prasowej mówił, że zobowiązał się działać na arenie międzynarodowej, aby wzmocnić Polskę przed koronawirusem. "To przede wszystkim dotyczy personelu medycznego, który bezpośrednio styka się z pacjentami, bezpośrednio styka się z osobami potencjalnie zarażonymi i to przede wszystkim sprzęt ochronny: to maseczki, to kombinezony, to gogle ochronne, to wszelkie inne wyposażenie, rękawiczki jednorazowe, które jest tutaj konieczne" - powiedział Andrzej Duda.

Poinformował, że we wtorek odbyła się jego rozmowa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, która dotyczyła m.in. sytuacji Polski ws. epidemii koronawirusa. "Pan prezydent poinformował mnie także jak wygląda sytuacja w Chinach. Pogratulowałem tego, że w dużym stopniu udało się zapanować nad epidemią i że Chiny powoli, ale konsekwentnie, mogą wracać do pracy i dzięki temu, że m.in. mogą wracać do pracy, będzie możliwe także to, żebyśmy mogli kupić w Chinach ten potrzebny nam sprzęt" - mówił prezydent.

Zaznaczył, że Chiny produkują obecnie sprzęt medyczny w ogromnej ilości. "Pan prezydent powiedział, że mamy tutaj, jako Polska, zielone światło, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem, w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów" - powiedział Andrzej Duda.

Zapowiedział przy tym, że wśród innych działań jest także uruchamianie produkcji wyposażenia medycznego w kraju, co - jak mówił - było omawiane na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

"Mam nadzieję, że w krótkim czasie poradzimy sobie i wszelkie niedobory w tym zakresie zostaną uzupełnione i wszyscy lekarze i pielęgniarki, cały personel medyczny, także diagności laboratoryjni, którzy pracują przy kwestiach związanych z walką z koronawirusem, a także wszystkie osoby, które są w potencjalnym zagrożeniu, będą mogły to wyposażenie uzyskać i będą mogły czuć się bezpiecznie" - podkreślił prezydent. (PAP)

(autor: Grzegorz Bruszewski gb/ mrr/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

10 19

Już przypisuje się do pierwszego transportu z Chin? Od tygodnia było o nim wiadomo, a on rozmawiał dopiero we wtorek z prezydentem Chin. Szczyt cynizmu w sytuacji, która panuje w kraju. 10:49, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lanser z TVlanser z TV

8 17

Dosłownie jakby to sam załatwił i dostał za darmo a prawda jest taka że Chiny już od kilkunastu dni wysyłają takie transporty w świat i kasują jak za zboże- to co wylądowało zapłaciliśmy/cimy 20 mln. następne transporty będą podobne i też za kasę więc niech się gościu nie lansuje bo tylko ciemny lud może to łyknie. 19:58, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tak masz racjętak masz rację

1 2

To jest szok. Była już informacja,że naród polski sam sobie radzi lepiej jak rząd.Prowadzimy zbiórki na szpitale.Proszę odwiedzić stronę SIĘ POMAGA. Jest zbiórka na służbę zdrowia bo ledwo jadą. Proszę pomagajmy.To nasza jedyna szansa. 20:56, 28.03.2020


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone